Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Yedi Güzel Adam Dizi Müzikleri

7 ay önce
42 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

 Yedi güzel adam, Cahit Zarifoğlu, Erdem Bayazıt, Nuri Pakdil, Rasim Özdenören, Alaadin Özdenöner, Akif İnan ve Ali Kutlay’dan oluşuyor. Cahit Zarifoğlu’nun şiirinden adını alan dizi, Kara Lise olarak adlandırılan Maraş lisesinde yolları kesişen ve güçlü bir bağla birbirine bağlı olan 7 simadan bahsediyor. Aşk romantik bir temada efsanevi şekilde, dizide yerini alıyor. Aşkın yanı sıra dönemin ağır şartları ve insan üzerinde bıraktığı olumsuz etkiler gözler önüne seriliyor.

 Yedi Güzel Adam Dizisinde Çalan Müzikler

 Dizi, Erdem Beyazıt’ın kısa kısa şiirler okumasıyla başlıyor. Genellikle Cahit Zarifoğlu’nun şiir kitabından şiirler seslendiriliyor. Dizide birçok şarkı ve jenerik müziğe yer verildiği için bunları tek tek el alalım. İşte o efsanevi müzikler..

 * Özlem – Enstrümantal: Dizi boyunca çalınan müzikler arasında bulunan jenerik müzik, şiir eşliğinde de karşımıza çıkar.

 * Ayrılık V1: Sadece fon olarak yer verilen müzik en fazla aranan yedi güzel adam müzikleri arasında bulunuyor.

 * Sensiz Olmuyor-Bilal Toydemir: Dizi başlangıcında ve Cahit Zarifoğlu ve Zehra hocanın bulunduğu karelerde yer verilen yarılık şarkısı..

 * Anılar Defterinde Gül Yaprağı-Güler : Güler karakteri ile rol alan oyuncunun seslendirdiği şarkı aslında şiirden alınmış bir duble. Yedi güzel adam dizisinde sıklıkla yer verilen güzel bir şarkı.. 

 * Hırçın Bir Döngü-Entrüsmantal: Fon müzik olarak çalınan müzik dizi boyunca çalınan müzikler kategorisinde yer alıyor. 

 *Yedi Güzel Adam – Piano Fon Müzik

 * Yedi Güzel Adam Giriş Müziği

 *Aşk ile Özlem: Fon müziği olarak yer verilen müzik genellikle söylenen şiirlere eşlik ediyor. Zehra Hocanın, Cahit Zarifoğlu’na olan aşkını ve ızdırabını anlatırken çalınan müziklerin genel fonunu oluşturuyor.

 *Yedi Güzel Adam Müziği – Merve ile Cevat: Merve ve çok sevdiği sevgilisi Cevat sahnelerinde çalınan bu fon ağır hüzün taşıyor.

 *Jenerik Müziği: Dizinin muhteşem müziklerinden biri de azim, hırs, başarı gibi sahnelerinde yer alan Jenerik müziğidir.

 *Bu Yağmur Şiiri: Erdem Beyazt’a ait şiirdir. Dizi boyunca şiir izleyiciye sunularak romantiklik üst seviyeye taşınıuor. Jenerik fon eşliğinde dillendirilen şiir Erdem Beyazıt karakterini canlandıran Uraz Kaygılaoğlu tarafından seslendiriliyor.

Kullanıcı
Kanalda toplam 203 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.