Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Titanik Film Müziği

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Titanik filmin müzikleri ile ilgili akıllarda olan ilk isim Enya idi. Albümü onun yapmasını film yönetmeni olan James Cameron özellikle istiyordu

            Titanik, dünya çapında meşhur olan ve hala ilgiyle tekrar tekrar izlenen filmlerden bir tanesidir. Film 1997 yılında çekilmiş olmasına rağmen oldukça başarılı olmuş ve o dönem birçok dalda Oscar almıştır. Bu durum film müzikleri içinde geçerlidir. Titanik film müziği ile oldukça ön plandadır. Filmi öne çıkaran ve bu denli etkileyici olmasını sağlayan en önemli etken müziklerdir. Filmin müziklerinin bu denli etkileyici olması duyguyu arttırmış ve filmin başarısını tetiklemiştir. Titanik filminin müziklerini kimin yapacağı başlarda çok tartışılmıştır. Fakat alınan karar son derece başarılı olmuş ve film o albümle en iyi müzik kategorisi dalında Oscar kazanmıştır.

 James Horner ve Celine Dion

            Titanik filmin müzikleri ile ilgili akıllarda olan ilk isim Enya idi. Albümü onun yapmasını film yönetmeni olan James Cameron özellikle istiyordu. Fakat Enya albümü yapamadı. Bunun sebebi yönetmen ile aralarında çıkan kavga ve James Cameron’un vazgeçmesidir. Daha sonra devreye James Horner girmiştir. James Horner, oldukça başarılı ve yetenekli bestecilerdendir. Daha öncede James Cameron ile çalıştıklarından teklif ilk olarak ona götürülmüştür. Bunun bir sebebi de Horner’ın daha önce yaptığı diğer film müzikleridir.

            O müziklerle de büyük başarılar kazandığı bilinmektedir. Bu sayede Titanik film müziklerinin yapımına başlayan Horner, en büyük çıkışı Celine Dion’un yorumladığı My Heart Will Go On bestesi ile yapmıştır. Albümdeki tüm şarkılar ve soundtrackler başarılı olsa da en başarılı olan parça budur. Hala aynı zevkle dinlenen şarkı günümüze kadar popülerliğini korumuş durumdadır. Oscar bu şarkı sayesinde alınmış ve filmin altın heykel koleksiyonuna bir tanesi daha eklenmiştir.

Kullanıcı
Kanalda toplam 203 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.