Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Müslüm Film Müzikleri

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

26 Ekim 2018 tarihinde vizyona giren Müslüm ya da diğer adı ile Baba: Müslüm Gürses filmi ülke genelinde pek çok insan tarafından büyük beğeni toplamıştır. Biyografi ve dram türünde olan bu film ünlü şarkıcı Müslüm Gürses’in hayatını anlatan, seyircilerin kendisinden izler bulabileceği bir film olarak ifade edilir. Yüz otuz dakika süren filmde Müslüm Gürses’in çocukluğundan İstanbul’a gelişi farklı oyuncular ve performanslarla etkileyici şekilde seyirciye aktarılır. Sanatçının yetişkinlik yıllarını Timuçin Esen, çocukluk yıllarını ise Şahin Kendirci canlandırır. Filmin yönetmenliğini Ketche yapmış olup senaryosu Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi’ye aittir. Müslüm filminde yer alan başlıca oyuncular ise Timuçin Esen, Zerrin Tekindor, Ayça Bingöl, Erkan Can ve Turgut Tunçalp’tir. Filmde ayrıca Müslüm Gürses’in çeşitli şarkılarına yer verilmiştir.

Müslüm Filminde Çalan Şarkılar

Müslüm filminde çalan şarkılar Müslüm Gürses’in birbirinden değerli parçaları olup bunların büyük çoğunluğu Timuçin Esen tarafından seslendirilir. İtirazım var, Haydar Haydar, Adana’ya Gel Gidek, Sevda Yüklü Kervanlar, Mutlu Ol Yeter, Nilüfer, Ne Karaymış Şu Alnımın Yazısı, İsyankar, Taşa Verdim Adını, Bunca Gamı Bunca Derdi, Sevenler Anlar, Yıllar Utansın, Uzun İnce Bir Yoldayım, Yeşil Örnek Gibi, Kimde Kabahat bunlar arasında yer alır. Buna ek olarak filmde Şahin Kendirci de İpek Giyer Yarim şarkını hakkını verecek şekilde seslendirir. Şarkıların her biri birbirinden etkileyici olacak şekilde söylenmiştir.

Müslüm Film Müzikleri Timuçin Esen

Müslüm filminde söylediği şarkılarla dillerden düşmeyen Timuçin Esen özellikle İtirazım Var, Haydar Haydar, Sevda Yüklü Kervanlar ve daha pek çok şarkıyla dikkat çeker.

İtirazım Var şarkısı bugüne kadar pek çok sanatçı tarafından seslendirilmiş olup Müslüm filminde Timuçin Esen’in tekrar seslendirmesiyle gündeme gelmiştir. Aslen 1983 yılında Bülent Ersoy tarafından çıkarılan bu şarkıya 1998 yılında Müslüm Gürses, Müslüm Gürses Klasikleri albümünde yer vermiştir. Sözleri İlhan Behlül Aktaş’a ait olan şarkının bestesi ise Rıfat Şanlıel tarafından yapılmıştır. Şarkının akılda kalan sözleri ise şu şekildedir:

İtirazım var bu zalim kadere

İtirazım var bu sonsuz kedere

Feleğin cilvesine

Hayatın silvesine

Dertlerin Cümlesine

İtirazım var…

Müslüm Film Müziği Sevda Yüklü Kervanlar

Filmde en beğenilerek dinlenen ve Timuçin Esen tarafından seslendirilen Müslüm film müzikleri Sevda Yüklü Kervanlar’dır. Şarkının kim tarafından yazıldığı konusunda net bir açıklama olmasa da Müslüm Gürses’in ilk plağında yer aldığı bilinir. Pek çok arabeskçi tarafından yorumlanan bu şarkı Müslüm Gürses’in çıkış şarkısıdır ve 1969 yılında dinleyicilerle buluşmuştur. Sanatçının hayatında önemli bir yere sahip olduğundan dolayı Sevda Yüklü Kervanlar şarkısına Müslüm filminde genişçe yer verilmiştir. Timuçin Esen’in bu şarkıda sergilediği kendine özgü yorumu ve ünlü sanatçının sesine olan benzerliği tüm izleyicileri o yıllara götürmüş, şarkının sözlerinde geçen duyguların hissedilmesini sağlamıştır.

Kullanıcı
Kanalda toplam 203 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.