Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Masumlar Apartmanı Dizi Müziği

4 ay önce
22 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Gerçek bir yaşam hikayesi Masumlar Apartmanı dizi müzikleri;

Dizi müziği; Alp Yenier jenerik müziği

Gülseren Budayıcıoğlu’nun Madalyonun İçi romanından uyarlanan dizi TRT ekranlarında izleyicisiyle buluşuyor. İlk yayınlanma tarihi 15 Eylül 2020

Dizi Oyuncuları;

  • Birkan Sokullu – Han
  • Farah Zeynep Abdullah – İnci
  • Merve Dizdar -Gülben
  • Ezgi Mola -Safiye
  • Alper Saldıran – Uygar

Masumlar Apartmanı Dizi Müzikleri ve Naci Hoca Klarnet Müziği

Doymadım doyamadım sevmelere kimseyi koyamadım yerine yeniden Sezen Aksu – Naci hocanın klarnet müziği

Masumlar Apartmanı dizisi ilk bölümünden itibaren ülkede geniş yankı uyandırmıştır. Her insanın kendinden de bir şeyler bulduğu bu dizi içeriğinde 3 kız kardeş ve bir erkek çocuğun ailesinden kaynaklanan; büyüdüğünde kendi hayatlarına da yansıtmış olduğu çeşitli sıkıntılar dile getirilmektedir. Dizi bir psikiyatristin hazırlamış olduğu kitaptan uyarlanmış ve senaryolaştırılmış olduğu için de ilgi ile takip edilmektedir. Herkesin hayatında bir Safiye, bir İnci ya da Safiye’ nin annesi gibi birisi vardır. Biraz da insan kendinden bir şeyler bulduğu için bu diziyi takip etme ihtiyacı hissedebilmiştir. Ancak takip edilen sadece senaryo ya da oyuncular değildir. Dizi ilk bölümünden itibaren yayın içeriğinde çalan şarkılarla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Masumlar Apartmanı Dizi Müzikleri

Masumlar Apartmanı dizisi 17 Kasım 2020 tarihinde 10. Bölümü ile izleyenleri ekran karşısına kilitliyor. Tabi son bölümün haftasında da dizinin bölüm reklamlarında Gülben’ in söylemiş olduğu şarkı ile izleyenleri bir kere daha ekran karşısına kilitledi. Gökçe Kılınçer’ in seslendirmiş olduğu “Sevemem” şarkısı ile bizlere biraz nostalji yaşatıyor. Şarkıyı sanki Gülben söylüyormuş gibi dizi içerisinde hayalinde canlandırdığı sahne ile “Bir başka sevgiliyi sevemem, sevemem…” diye başlıyor şarkı. Aslında bu biraz da Ailenin takıntılı hayatına ithafına yönlendirilmiş bir mesaj içeriği oluyor. Gülben’ in Esat’ a; Han’ ın İnci’ ye olan takıntılı sevdasına ithafen özellikle seçilmiş bir şarkı olduğu için izleyicilerden de tam not alıyor. 3 Kasım 2020 tarihinde yayınlanan bölümde ise Kayan’ ın “Ben de İnsanım” isimli şarkısına yer verildi. Bu sayede usta şarkıcı da yad edilmiş oldu.

Bir başka olay yaratan sözler ise 6 Ekim 2020 tarihinde dizi içerisinde İnci’ nin radyodan ayrılışını dinleyicilerine duyururken söylemiş olduğu şarkıydı. Sezen Aksu’ nun “Gidiyorum Bu Şehirden” isimli şarkısını bir dizi karakterinin söylemesi ve ardından da Sezen Aksu’ nun sesi ile bu şarkının ekranlara verilmesi; olayın duygusallığını bir doz daha arttırdı. Ayrılık sahnelerin vazgeçilmez ismi Sezen Aksu şarkısı burada da izleyenleri ağlattı. O bölümde dizide resmen Sezen Aksu rüzgarları esti. İstanbul’ dan ayrılacakları için Han’ ın evlenme teklifini reddetmek zorunda kalan İnci ve Han sahnelerinde gene bir Sezen Aksu şarkısı çalındı. Ben de Yoluma Giderim isimli şarkı ile 6 Ekim’ de yayınlanan bölüm hem Sezen Aksu rüzgarlarının estiği hem de dizinin duygusal sahnelerinin doruğunda olduğu anlardı.

Masumlar Apartmanı dizi müzikleri belirlenirken hem karakterlerin uyumuna bakıldığı hem de olaylar ile ilişkisine uygunluğuna bakıldığı bilinen bir gerçek. Öyle şarkıların bulunması karakterin ve olay örgüsünün tam anlamı ile anlatılmasını sağlıyor. Duyguların seyirciye geçmesini oldukça kolaylaştırıyor. İzleyici ise hem diziyi hem de o bölümde çalacak müzikleri ilgi ile takip edebiliyor.

▸ Masumlar Apartmanı Dizi Müziği – Aşk ▸ Müzik: Alp Yenier, Emre Altaç, Onur Bıçak

Masumlar Apartmanı Müzikleri – Karanlık

Kullanıcı
Kanalda toplam 203 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.