Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Kırmızı Oda Dizi Müzikleri

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Reklam saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Madalyonun İçi adlı kitaptan uyarlanan dizi dram ve psikolojik türdeki Kırmızı Oda dizi müzikleri Fırat Yükselir tarafından 2020 yılında yapıldı. Dizinin jenerik müziğindeki muhteşem keman Gökmen Fahlioğulları ve Piyano Fırat Yükselir tarafından çalınıyo Kırmızı Oda 
  Prof. Dr. Gülseren Budaycıoğlu’nun Madalyonun İçi kitabından uyarlanan Kırmızı Oda, her Cuma TV8 ekranlarında seyircisiyle buluşuyor. Yaşanmış hikayeleriyle herkesin kendinden bir parça bulabileceği dizi, aynı zorlukları yaşayan insanlara da umut olmakta. Psikiyatri kliniğine giden hastaların geçmişi ve bugününü ele alıyor. Hayat hikayelerinin en derinine inerek geçmişin yarattığı korku, endişe,üzüntü gibi duyguların aşılmasının gerekliliğini vurguluyor. 
   Dizide hikayeler kadar seçilen müzikler de oldukça dokunaklı ve anlamlı. 1. bölümden itibaren hikayelerle uyum sağlayan müzikler yoğun ilgi görmekte. Bazen sadece çalan bir şarkının bile çok şey anlattığının en büyük kanıtı da Kırmızı Oda… 


Kırmızı Oda Dizi Müzikleri 


  1) Candan Erçetin-Gamsız Hayat

 2002 yılında Neden adlı albümün bir parçası olan Gamsız Hayat 1. bölümde çalınan müzikler arasında. Sözleriyle diziye bu kadar uyumlu olan bu parçadan daha güzel bir seçim olamazdı. “Sormayın neden bu durgunluğum,görmeden kuytu yaralarımı” sözüyle bile diziyi özetlemekte aslında.
2)Sezen Aksu- Küçüğüm
  
Sezen Aksu’nun Deli Kızın Türküsü adlı albümünün bir parçası olan şarkı 1993 yılına aittir. Kırmızı oda 2. bölümünde çalan müzikler arasındadır. 
  Ne demiş Minik Serçe “Küçüğüm daha çok küçüğüm,bu yüzden bütün korkularım”
3)Fazıl Say-İnsan İnsan
     
Dizinin 4. bölümünde tercih edilen müzik “İnsan İnsan”. 16.yy zamanında Muhyiddin Abdal’ın yazdığı şiir Fazıl say tarafından bestelenmiştir. Dizi ile bu kadar uyumlu bir müzik… “İnsan, insan derler idi;İnsan nedir şimdi bildim” sözüydü en çok diziyle arasındaki bağ. “Şimdi bildim” sözü yolculuğa, çileli ve zorlu bir yolculuğa işaretti belki de. 


4) Candan Erçetin-Söz Vermiştin
  “Paylaşılmıyor hüzün
Paylaşamam yolu yok bunun” diye düşünenlerin hüzünlü hikayelerini paylaştığı dizide çalan müzik, Candan Erçetin’in 1999 yılına ait Elbette albümüne ait.
5)Sezen Aksu- Kurşuni Renkler
   Sezen Aksu’nun Yürüyorum Düş Bahçeleri’nde albümünün bir parçası olan Kurşuni Renkler 2009 yılına ait.
6)Sezen Aksu- Gülümse
    Sezen Aksu’nun 3,5 milyonu aşan Gülümse albümünün en özel parçalarından biridir. Sözleri Kemal Burkay’a, düzenleme ise Onna Tunç’a aittir. 
7) Sezen Aksu- Ünzile
  1986 yılında çıkan Git albümünün bir parçasıdır. Aysel Gürel’in bir köyde gördüğü kıza ithafen yazdığı sözlerdir. 11 yaşında kardeşi olarak gördüğü amcasının oğluyla evlendirilen ve hep susturulan, ailesi acımasız olan biriydi Ünzile… “Ünzile kaç koyun ediyor,dayaktan uslanalı hiçbir şey sormuyor” sözü dizideki hikayelerin gerçekliğini iyice vurguluyor. Kim bilir aynı şeyleri yaşayan kaç Ünzile var bilinmiyor.r.

Kırmızı Oda Dizi Künyesi;

Yönetmen; Cem Karcı

Senarist: Banu Kiremitçi Bozkurt

Oyuncular: Binnur Kaya, Tülin Özen, Burak Sevinç, Meriç Aral, Halit Özgür Sarı, Gülçin Kültür Şahin, Sezin Bozacı, Baran Can Eraslan

Kullanıcı
Kanalda toplam 203 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.