Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İkinci Şans Film Müzikleri

9 ay önce
57 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

18 Kasım 2016 tarihinde vizyona giren İkinci Şans filmi dram, romantik ve komedi türlerinin örnekleri arasındadır. Doksan dokuz dakika süren filmin yönetmenliği ve senaryosu Özcan Deniz’e aittir. Aynı zamanda filmde başrol oyunculardan biri olan Özcan Deniz’e Nurgül Yeşilçay eşlik eder. Afra Saraçoğlu ve Mesut Can Tomay ise başrol oyuncularının çocuklarını, Berrin Arısoy ise anneyi canlandırır. Filmde birbirlerine çok zıt olan iki kişinin yolları bir kavgayla kesişir. Bu kavga zaman içerisinde aşka dönüşerek bir hüzün hikayesi ortaya çıkarır. Filmin adının geldiği ikinci şans ise bu iki kahramanın tek ortak yanı olup ikisinin de ikinci şansa ihtiyacının olmasıdır. Seyircilere sunduğu hikayeyle bu film aşk filmi değil, aşkın filmi olarak da ifade edilir. Çekimleri yaklaşık beş hafta süren film İstanbul ve Ayvalık’ta geçmektedir.

İkinci Şans Filminde Çalan Şarkılar

İkinci şans film müzikleri araştırıldığında filmin her evresinde etkisi bulunan Özcan Deniz’e rastlanır. Kendine özgü ses tonuyla filmde seslendirdiği Diyarbakır Etrafında Bağlar var şarkısıyla ünlü sanatçı büyük beğeni toplamıştır. Ayrıca filmin fragmanında da bu şarkıya yer verilmesi izleyicilerin daha hoş vakit geçirmesine aracılık etmektedir. Şarkının konusunun ve Özcan Deniz’in yorumunun filmin hikayesiyle uyumlu olması da filmi izleyenlerden tam not almayı başarır. Konusu, müzikleri, oyuncu performansları filmi daha da merak edilir hale getirir.

İkinci Şans Film Müziği

İkinci Şans filminde Diyarbakır Etrafında Bağlar Var müziği kullanılarak filmin konusuyla uyum yakalanmıştır. Bu türkünün asıl ismi Hangi Bağın Bağbanısan olup nakarat kısmı pek çok insan tarafından bilinir. Çeşitli sanatçılar tarafından yorumlanan bu Diyarbakır türküsü Ramazan Şenses tarafından derlenmiştir. Saba makamından söylenen türkü nakarat kısmında hareketlenerek ayrı bir havaya bürünür. İkinci şans filminde Özcan Deniz türküye çıplak ses ile başlayıp nakarat kısmında müzik eşliğinde söylemiştir. Ezgisiyle dinleyenleri uzaklara dalıp götüren türkünün nakarat kısmı şu şekildedir:

Öldüm bittim eridim kül oldum amman

O senin aşkın elinden bayıldım Amman

( Yar senin aşkın elinden eridim)

Sesin aldım yüzünü de gördüm ayıldım aman

İkinci şans film müzikleri araştırıldığında filmin her evresinde etkisi bulunan Özcan Deniz’e rastlanır. Kendine özgü ses tonuyla filmde seslendirdiği Diyarbakır Etrafında Bağlar

Kullanıcı
Kanalda toplam 203 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.