Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Hayalet Film Müziği

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Hayalet film müziği o dönem oldukça başarılı olmuş ve neredeyse filmden daha çok konuşulmuştur.

            Hayalet filmi, 1990’lı yılların en başarılı ve sıcak olan aşk filmlerinden bir tanesidir. Başrollerinde Patrick Swayze ve Demi Moore’un yer aldığı film bir hayaletle insanın aşkını anlatıyordur. Film konusu, oyunculukların başarısı ve müzikleri ile ön plana çıkmıştır. Hayalet film müziği o dönem oldukça başarılı olmuş ve neredeyse filmden daha çok konuşulmuştur.

            Albüm içerisinden özellikle bir parça oldukça beğenilmiş ve günümüze kadar gelmiştir. Hemen hemen herkes tarafından dinlenmiş olan “ghost” adlı parça filmin yıldızlaşmış olan efsane şarkılarından sadece bir tanesidir. Şarkı günümüzde hala aynı zevkle dinlenmekte ve birçok dizide ve reklam filminde kullanılmaktadır. Bu yönü ile kolay kolay unutulmayacak, efsane film müzikleri arasına girmiş durumdadır.

 Maurice Jarre

            Filmin müziklerinin tamamı Maurice Jarre tarafından yapılmış ve düzenlenmiştir. Film tüm bu müziklerle ve albümle en iyi film müziği dalında akademi ve altın küre gibi önemli ödüller kazanmıştır. Film müziklerinin tamamının yer aldığı albüm tam anlamıyla 1990 yılında yayınlanmış fakat daha sonra ufak değişiklikler yapılarak 5 yıl sonra yeniden piyasaya sürülmüştür.

            Bu değişiklikte ekstra şarkıların eklendiği bilinmektedir. Filmin en öne çıkan parçası “ghost” adlı meşhur parçadır. Bunun yanı sıra albümde sam, ditto ve molly gibi başarılı soundtracklerde yer almaktadır. Film içerisinde “Unchained Melody” şarkısı da yer almış durumdadır. Şarkı tam olarak 1955 yılında yayınlanmış ve Righteous Brothers tarafından efsaneleştirilmiştir.

Kullanıcı
Kanalda toplam 200 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.