Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

En Romantik Film Müzikleri

3 sene önce
2.308 kez okundu
En Romantik Film Müzikleri

En Romantik Film Müzikleri

 

Filmler, konuları ne kadar güzel ve etkileyici olursa olsun kötü müziklere sahip olduklarında izleyicide o etkiyi yaratamayacaktır. Bunun başlıca sebebi film esnasında verilen müziklerin sahneyi destekleyici etkisidir. Aşağıda yer alan listede en romantik film müzikleri yer almaktadır. Bu filmler konuları ve oyuncuları ile de çok beğenilen filmler olsa da en çok müzikleri ile ön plana çıkmış ve hala zevkle dinlenen müziklere ev sahipliği yapmıştır.

 

Titanic:

 

Titanik film müzikleri            En iyi romantik film denince akla Titanic geldiği gibi en iyi romantik film müziği denince de akla Titanic film müzikleri gelmektedir. Film, yıllar önce batan Titanic adlı geminin hikayesini konu almaktadır. Rose ve Jack adlı iki karakterin aşkını anlatan film belli başlı müzikleri ile ön plana çıkmıştır. Titanic filmin en popüler olan aşk müziği Celine Dion’un söylediği My Hearth Will Go On adlı parçadır. Titanic filminin müziklerinin besteleri James Horner adlı ünlü besteciye aittir. Fakat şarkıları başkaları seslendirmiş ve her parça ayrı ayrı beğenilmiştir. En çok beğenileni ise Celine Dion’un söylediği parça olmuştur. Parça hala en iyi aşk şarkılarından biri olarak bilinmekte ve dinlenmektedir.

 

 

 Dokuz Buçuk Hafta:

 

Dokuz buçuk hafta filmi Titanic kadar bilinmese de beğenerek izlenen filmlerdendir. Bu filmin en önemli özelliği gene müzikleri olmuştur. Film, bir galeri işleten Elizabeth’in aşkını anlatmaktadır. Filmin en öne çıkan müziği Jack Nitzsche tarafından yorumlanan ve seslendirilen Love Theme parçası olmuştur. Bu parça filmin etkileyiciliğini arttırmış ve aşk duygusunun izleyicilere yansıtılmasını sağlamıştır.  Şarkı; Nine 1/2 weeks soundtrack – Love theme

 

 

 Moonstruck:

 

Nicolas Cage’in henüz çok gençken oynadığı bu aşk filmi o dönem son derece beğenilmiştir. Ona Loretta Castorini eşlik etmiştir ve film gene hem konusu hem de müzikleri ile ön plana çıkmıştır. Filmin en popüler olan ana müziği usta müzisyen Dean Martin tarafından seslendirilen That’s Amore adlı parçadır.

 

Barcelona: Karmaşık aşk durumlarını ve arkadaşlıkları anlatan bu filmin başrollerinde Penelope Cruz ve daha birçok ünlü oyuncu rol almıştır. Film o dönem hem eğlenceli yapısı ile hem de müzikleriyle gençlerin ilgisini çekmeyi başarmıştır. Filmin en popüler olan şarkıları Giulia & los Tellarini tarafından söylenen ve albümde yer alan Barcelona adlı şarkıdır. Müzik filmin ana müziği olduğundan adını filmden almıştır.

 

 Notting Hill:

 

Hugh Grant rol aldığı film bir kitapçı ile boşanmak üzere olan bir adamın aşk hikayesini anlatmaktadır. Film diğer romantik filmlerde olduğu gibi müzikleri ile birlikte anılmaktadır. En beğenilen müziği Bill Whithers tarafından seslendirilen Ain’t No Sunshine adlı şarkısıdır.

 

 Once Upon A Time In Mexico:

 

Desperado filminin üçüncü ayağı olan bu filmde gene Salma Hayek rol almıştır. Film Siente Mi Amor adlı ana tema müziği ile ön plana çıkmış ve o dönem beğeniyle izlenmiştir.

 Veer Zaara:

 

En romantik film müziği denince akla Hint filmleri gelecektir. Her filmde yer alan müzikleri ve dansları ile ön plana çıkan Hint filmleri, romantik müzikler konusunda da son derece başarılıdır. Hindistan’ın en romantik filmlerinden bir olan Veer Zaara adlı filmin her müziği ayrı bir romantizm içermektedir. En öne çıkan parçalar ise Tere Liye ve Aisa Des Hai Mera şarkıları olmuştur. Şarkılar o dönemin en ünlü Hintli sanatçıları tarafından seslendirilmiştir.

Romantizm İçerikli Unutulmaz Filmler

 

* Ghost

 

Hayalet filmi müziği, eskimeyen notaları ve en etkileyici aşk müziği olarak, ilk sıradaki yerini daima koruyor. Fransız besteci Maurice Jarre 1990 yılında Ghost filmi için yaptığı müzikle, en romantik film müzikleri listesine ölümsüz bir eser bırakmıştır. Ünlü besteci Jarre, ilk olarak, ”Arabistanlı Lawrance” film müziğiyle tanınmıştı. Film müziği dalında Oscar ödülü alan ender sanatçılardandır. Şarkıyı seslendiren Righteous Brothers grubu, film müzikleri kütüphanesine temiz sesleriyle, unutulmaz bir eser bırakmıştır.

 

* Tıtanıc

 

My Heart Will Go On şarkısıyla müzik dünyasının en kaliteli seslerinden Celine Dion hayat vermiştir. Romantik ve aşk dolu temalarıyla yüzyıllara imzasını atacak Titanic film müziği James Horner tarafından bestelenmiştir. Titanic film müziği ve bestesiyle, iki adet akademi ödülü kazanmış ve müzik raflarına eşsiz tınılar bırakmıştır.

 

* Issız Adam

 

Nil Burak’ın damarları titreten sesiyle Issız Adam filminde seslendirdiği Yalnızım şarkısını 1980 yılında çıkardığı ilk albümün ardından seslendirmiştir. Tazelenmiş haliyle 2016 yılında Single olarak tekrar yorumlanan Yalnızım şarkısı Issız Adam film müzikleri içerisinde 1 numara ve aşıkları en çok etkileyen şarkılardan biridir.

 

* Bodyguard

 

Whitney Houston’ın kadifemsi ve pürüzsüz pırıltılı sesiyle 1992 senesinde seslendirdiği, günümüzde unutulmayan film müzikleri arasında yerini koruyan muhteşem aşk şarkısıdır. Kevin Costner ile başrollerini paylaştığı filmde, sahne alarak seslendirdiği ” I will always love you” filmiyle, kaliteli ses sanatçısı, unutulmaz romantik film müzikleri kategorisindeki yerini almıştır.

 

* Leon

 

Günümüzün en kaliteli seslerinden biri olarak yeni ve nitelikli şarkılar seslendiren Sting, Leon filmiyle hafızalarımıza lolita tadında şarkı bırakmıştır. Shape of My Heart şarkısıyla, Fransız filmine uyumlu, etkileyici ve dram tadında romantizm sunmaktadır. Leon The Profecıonal orjinal ismiyle ”sevginin gücü” olarak bilinen eskimeyen film, 1995 yılı, Fransa ve Amerika ortak yapımıdır.

 

* Robin Hood

 

90’lı yıllarda her sabah günaydın derken TRT’de birkaç yabancı video müzikten biriydi Brayn Adams’ın Everything I do şarkısı, romantik film müzikleri arasındadır. 1991 yılında piyasaya çıkardığı ”Waking Up The Neigbors” albümüyle, Robin Hood filmine nostaljik bir şarkı yaratmıştır. Senin için her şeyi yaparım diyen şarkı sözleri, Robin Hood filmiyle uyarlandığında aşkı kahramanlaştıran bir olgu yaratmaktadır.

 

* Top Gun

 

Ay ışığında dans romantizmi hatırlatan şarkısıyla Berlin, 86 yapımı filme can vermiştir. Take My Breath Away şarkısıyla romantizmin zirvesini yaşatan şarkı, hala etkisini korumakta ve unutulmaz film müzikleri arasındaki yerini korumaktadır. Filmde Tom Cruise başrol oyuncusu olarak iz bıraktı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.