Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

En Güzel Yabancı Dizi Müzikleri

8 ay önce
50 kez okundu
En Güzel Yabancı Dizi Müzikleri

Bazı yabancı diziler vardır ki, birbirinden anlamlı ve duygu yüklü melodileri ile izleyenleri bir yerden alıp başka bir yere götürmeyi başarır. Son derece özgün müzikleri ile kendilerine hayran bırakan bu diziler, sadece melodileri ile dahi hafızalara kazınmayı başarır. İşte karşınızda gelmiş geçmiş en güzel yabancı 20 dizi müziği!

En Güzel Yabancı 20 Dizi Müziği

En güzel yabancı 20 dizi müziği listesinde geçmiş dönemlerde yayınlanan ünlü ve kült dizilerin yanı sıra son zamanlarda ekranlara gelen ve izleyicilerden tam not alan bazı diziler de yer almaktadır. Unutulmaz dizi müzikleri arasına özel melodileri ile girmeyi başaran bu dizilerin daha uzun yıllar adlarından söz ettireceğine de kesin gözüyle bakılmaktadır.

Vikings

Soundtrack albümleri çok defa satın alınan ve müziği ile telefonlarda yer eden bir başka dizinin de Vikings olduğu söylenebilmektedir. History adlı dizinin fon müziğinin İsveçli sanatçı Fever Ray tarafından bestelendiği bilinmektedir. If I Had a Heart adlı şarkı ise yine dizide sık sık kullanılan eserler içerisindedir.

Mission Impossible

Tüm zamanların hiç kuşkusuz en güzel yabancı 20 dizi müziği arasında yer alan Mission Impossible jenerik müziği, halen daha Görevimiz Tehlike filmlerinde kullanılmaktadır. Lalo Schifrin tarafından bestelenen Impossible isimli bu parça, serinin bilgisayar oyunlarında da yer almaktadır.

Game of Thrones

En az kendisi kadar müzikleri ile de meşhur olan Game of Thrones, Ramin Djawadi’ye ait olan özel jenerik müziği ile hafızalara yer etmiştir. Eski bir bilgisayar oyunundaki açılış sahnesinden esinlenerek bestelenen Thrones isimli bu müzik, perküsyon ve akabinde solo çellonun yanı sıra keman ile çalınmaktadır.

Friends

1994-2004 yılları arasında 10 sene boyunca yayınlandığı kanalda reyting rekoru kırmayı başaran Friends dizisi, Jennifer Aniston, Matthew Perry, Matt LeBlanc ve Courteney Cox gibi birbirinden farklı pek çok ünlüye yer vermiştir. 20’li yaşlarda olan ve aynı apartmanda oturan 6 gencin hikayesini konu edinen Friends, dizinin müziği I’ll Be There For You ile de fazlasıyla sevilmiştir. Amerikalı Pop Rock gruplarından Rembrandts’ın seslendirdiği şarkı, Allee Willis ve Phil Solem tarafından yazılmış ve Michael Skloff tarafından bestelenmiştir. Beatles’in şarkılarından esinlenilerek yazılan eser, en güzel yabancı 20 dizi müziği içerisindedir

True Detective

İlk sezonundan itibaren izleyicileri kendisine bağlayan ve Emmy gibi pek çok ödülü kazanan ünlü polisiye dizisi True Detective, müzikleri ile en güzel yabancı 20 dizi müziği listesindedir. The Handsome Family tarafından bestelenen Far from Any Road adlı şarkı, dizinin jenerik müziği olarak bilinmektedir. Dizinin ikinci sezonunda ise Leonard Cohen’in Nevermind isimli şarkısının kullanıldığı dile getirilebilmektedir.

Dallas

1978-1991 tarihleri içerisinde ekranlara gelen Dallas, döneminin en ünlü dizilerinden birisi olarak bilinmektedir. Guiness Rekorlar Kitabı’na en fazla izlenen dizi olarak geçen dizi, son derece orijinal dizi müziği ile de hafızalarda yer edinmiştir. Jerrold Immer imzalı Wild West isimli jenerik şarkısı ile hatırlanan Dallas, en güzel yabancı 20 dizi müziği listesine girmeyi hak etmektedir.

Outlander

Diana Gabaldon’un romanından uyarlanan ve aynı ismi taşıyan Outlander, ilk sezonuyla dahi ciddi bir başarı elde etmiştir. Özellikle müziği ile ön plana çıkmayı başaran dizinin The Skye Boat Song isimli ana tema müziği ünlü besteci Bear McCreary tarafından bestelenmiştir. Dizide birçok kez kullanılan bu şarkı Sing me a Song of a Lad that is Gone adlı ünlü şiirden esinlenmiştir.

The Sopranos

New Jersey’de bir Amerikan-İtalya mafya ailesine sahip olan Tony Soprano’nun maceralarını anlatan The Sopranos, jenerik müziği ile akıllarda yer edinmiştir. İngiliz gruplarından Alabama 3’ün bestelediği Woke Up This Morning isimli şarkısı ile oldukça sevilen The Sopranos’un tema müziği, hip hop ritimleri ile kilise korosunu bir araya getiren son derece özgün bir parça olarak da nitelendirilebilmektedir.

Twin Peaks

Ekranların en sevilen jenerik müziklerinden birisine sahip olan Twin Peaks, 1990 tarihli bir yapımdır. Falling isimli parçası ile bilinen dizinin bu şarkısını Julee Cruise’nin bestelediği söylenebilmektedir. İlk kez yayınlandığı dönemde 20 ülkede liste başı olan bu şarkı aynı zamanda Grammy ödülü de kazanmıştır.

Sherlock

Martin Freeman ile Benedict Cumberbatch’ın başrollerini üstlendiği Sherlock, hem jenerik hem de fon müzikleri ile en güzel yabancı 20 dizi müziği listesindedir. David Arnold ve Michael Price imzasını taşıyan Mirror isimli ana tema parçası, bugün halen pek çok dizi izleyicisinin favorilerindendir.

Californication

En güzel yabancı 20 dizi müziği listesinde kendine has müzikleri ile yer almayı başaran Californication, Pearl Jam tarafından bestelenen ve seslendirilen Nothingman isimli şarkı ile büyük beğeni toplamıştır. Bugün halen pek çok dizi tutkunu, Californication’u bu şarkı ile hatırlamaktadır.

Entourage

Bir HBO dizisi olan ve efsane soundtracki ile dikkatleri üzerine çeken Entourage, çaylak bir film yıldızının arkadaşlarıyla birlikte yolunu bulmak için yaptıklarını anlatmaktadır. Dizinin başrol karakteri Vincent’in yepyeni bir Rolls Royce ile tur attığı sahnede arka planda çalan David Cliens’e ait 99 Problems isimli parça ise başarısı ile adından her daim söz ettirmiştir.

Buffy The Vampire Slayer

Pek çok kişi için gençlik hevesi olarak da nitelendirilebilen Buffy, özel jenerik müziği ile en güzel yabancı 20 dizi müziği listesindedir. Nerf Herder tarafından bestelenen Vampires adlı parça, dizinin tüm bölümlerinde ana tema müziği olarak tercih edilmiştir.

Freaks and Geeks

Gelmiş geçmiş en başarılı gençlik dizilerinden olan Freaks and Greeks, sadece 18 bölümüyle bile pek çok kişinin hayatında fazlasıyla yer etmiştir. 80’lerin en iyi dizileri arasında yer alan Freaks and Geeks, Styx tarafından bestelenen Lady isimli jenerik müziği ile en güzel yabancı 20 dizi müziği listesindedir.

Girls

Döneminin en ünlü dizileri arasında yer alan Girls, özgün jenerik müziği ile de hatırlanmaya devam etmektedir. Icona Pop tarafından hazırlanan I Love It şarkısı ile playlistlere girmeyi başaran dizi, bugün halen pek çok dizi tutkununun favorileri içerisindedir.

One Tree Hill

Bir jenerasyonu peşinden sürükleyen dizilerden olan One Tree Hill, Lovers isimli jenerik müziği ile ekranları bir dönem fazlasıyla şenlendirmiştir. Peyton Sawyer tarafından bestelenen şarkının One Tree Hill’i bir başka seviyeye taşıdığı bilinmektedir.

Skins

Soundtrack bakımından oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan Skins, Castles tarafından bestelenen Wild World isimli parça ile en güzel yabancı 20 dizi müziği listesindedir.

Misfits

Bir İngiliz dizisi olan ve müzikleri ile unutulmazlar arasına girmeyi başaran Misfits, yayınlandığı yıllarda farklı pek çok şarkıya ev sahipliği yapsa da Swoon isimli parçası ile özellikle sevilmektedir. The Chemical Brothers tarafından bestelenen bu parça, halen daha birçok CD çalarda çalmaya devam etmektedir.

Six Feet Under

HBO’nun yapımlarından birisi olan ve sayısız hikayeyi içerisinde barındıran Six Feet Under, Sia’nın bestelediği ve seslendirdiği Breathe Me isimli dizi müziği ile popülerliğini kazanmıştır. En güzel yabancı 20 dizi müziği listesine girmeyi başaran bu eser, aynı zamanda Sia’nın ününe ün katmıştır.

Gossip Girl

Zamanın oldukça az bilinen şarkılarını popüler hale getirmesi ile tanınan Gossip Girl, en sevilen gençlik dizilerindendir. En güzel yabancı 20 dizi müziği listesine Shove It isimli parçası ile son sıradan giriş yapan Gossip Girl’in bu parçasını Santogold’un bestelediği bilinmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.