Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

En Güzel Fİlm Müzikleri

3 sene önce
822 kez okundu
En Güzel Fİlm Müzikleri
3 Aptal Film Müziği

Zoobi Doobi

Film izlemek hemen hemen herkesin sevdiği aktivitelerden biridir. Düzenli olarak film izleyen birinin film müziklerini dinlememesi gibi bir durum söz konusu değildir. Müzikler bir filmin etkileyiciliğini arttıran en önemli unsurdur. Film türüne uygun müzikler kullanılması izleyici hem filme bağlayacak ve hem de film sonrasında kopmasına engel olacaktır. Çok beğenilen bir film sonrası o filmin müziklerini dinlemek hemen hemen herkesin yaptığı bir aktivitedir. Aşağıdaki listede herkes tarafından beğeniyle karşılanmış en güzel film müzikleri yer almaktadır.

 

3 İdiots: Müzik ve film kelimesi yan yana geldiğinde akla Bollywood gelecektir. Bollywood film ve müzik harmanlanmasında elde edilen filmleri ile meşhur bir sektördür. Ülkemizde de oldukça popüler olan bu filmlerden en popüler olanı 3 idiots’tur. Sevilen oyuncu Aamir Khan’ın oynadığı bu filmin müzikler tekrar tekrar dinleme isteği uyandırmaktadır. Filmin en meşhur müziği Zoobi Doobi adlı hareketli şarkıdır. Filmde klip şeklinde yer alan bu şarkı hareketli müziği ile film sonrası ilk dinlenen parçalardan biri olmuştur. Filmde onun dışında All İzz Well gibi önemli şarkılarda yer almaktadır.

 

Titanik sounndtrack

Titanik Filminin Müziği dinlemek için tıklayın.

Titanic: Titanic filmini izlemeyen kişi sayısı oldukça azdır. Televizyonlarda da defalarca yayınlanan bu efsane filmin efsane müziği hala kulaklardadır. Celine Dion’un söylediği My Heart Will Go On adlı şarkı filmin romantizmini doruklara çıkarmaktadır. Hala severek dinlenilen bu şarkı bazı durumlarda filmin bile önüne geçmektedir.

 

Rocky: Eskilerin meşhur filmi Rocky en çok replikleri ve müzikleri ile hatırlanmaktadır. Hafızalara kazınmış olan Eye Of The Tiger şarkısı hala dinlenmekte ve hatta reklam filmlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

 

Gladyatör: Now We Are Free adlı parça Hans Zimmer & Lisa Gerrard tarafından yapılan muhteşem  film müziği

 

Skyfall: Başrollerinde Daniel Craig’in yer aldığı skyfall filmi James Bond filmlerinin yeni çekilmiş güzel bir uyarlamasıdır. Filmde en öne çıkan nokta şarkıcı Adele’in söylediği Skyfall adlı şarkıdır. Neredeyse filmden daha çok beğenilen şarkı 2012 yılının sevilen ve en çok dinlenen parçalarından biri olmuştur.

 

3 Moonu: Hint filmlerinin müzikler konusunda ne kadar başarılı olduğu bilinmektedir. 3 moonu filmi de buna en iyi örnektir. Diğer Hint filmlerine göre daha yeni olan aşk filmi oldukça beğenilmiştir. Fakat en az film kadar beğenilen bir diğer şey film içerisinde kullanılan şarkılardır. Özellikle Why This Kolaveri şarkısı ülkemizde de yoğun olarak dinlenmiş ve sosyal medyada sıklıkla paylaşılmıştır. Filmin müziğinin bu başarısı reklam sektörünü de etkilemiş ve Özcan Deniz’in yer aldığı kola reklamında bu şarkının değiştirilmiş bir versiyonu kullanılmıştır.

 

Pirates of the Caribbean Soundtrack

Karayip Korsanları Film Müzikleri dinlemek için tıklayınız.

Karayip Korsanları: Karayip Korsanları’nın efsane müzikleri de unutulmazlar arasındadır. Johnny Deep’in rol aldığı film, müzikleri ile de oldukça ön plandadır. Soundtrackleri filme uygun olması amacı ile özel olarak yapılmıştır.

 

Harry Potter serisi: Harry Potter serisi de unutulmaz seriler arasındadır. Her bir film için ayrı müzikler üretilmiştir. Müzikler sihri yansıtması amacı ile uzun uğraşlar sonucunda elde edilmiştir. En beğenileni felsefe taşı filminde çalan ve diğer filmlerde de kullanılan John Williams’ın yaptığı Harry’s Wondrous World adlı şarkıdır.

 

Fanaa: Fanaa filmi Türkiye içerisinde birçok fanı olan bir Aamir Khan filmidir. Filmin müzikleri dramı ve aşkı yansıtmaktadır. En çok dinlenen müziği Mere Haath Mein adlı dramatik şarkıdır.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.