Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

En Güzel Film Müzikleri

11 ay önce
56 kez okundu
En Güzel Film Müzikleri

            Film izlemek hemen hemen herkesin sevdiği aktivitelerden biridir. Düzenli olarak film izleyen birinin film müziklerini dinlememesi gibi bir durum söz konusu değildir. Müzikler bir filmin etkileyiciliğini arttıran en önemli unsurdur. Film türüne uygun müzikler kullanılması izleyici hem filme bağlayacak ve hem de film sonrasında kopmasına engel olacaktır. Çok beğenilen bir film sonrası o filmin müziklerini dinlemek hemen hemen herkesin yaptığı bir aktivitedir. Aşağıdaki listede herkes tarafından beğeniyle karşılanmış en güzel film müzikleri yer almaktadır.

3 İdiots Film Müziği Zoobi Doobi

            3 idiots: Müzik ve film kelimesi yan yana geldiğinde akla Bollywood gelecektir. Bollywood film ve müzik harmanlanmasında elde edilen filmleri ile meşhur bir sektördür. Ülkemizde de oldukça popüler olan bu filmlerden en popüler olanı 3 idiots’tur. Sevilen oyuncu Aamir Khan’ın oynadığı bu filmin müzikler tekrar tekrar dinleme isteği uyandırmaktadır. Filmin en meşhur müziği Zoobi Doobi adlı hareketli şarkıdır. Filmde klip şeklinde yer alan bu şarkı hareketli müziği ile film sonrası ilk dinlenen parçalardan biri olmuştur. Filmde onun dışında All İzz Well gibi önemli şarkılarda yer almaktadır.

Titanik Film müziği
Titatnik film müziği Celine Dion’un söylediği My Heart Will Go On

            Titanic: Titanic filmini izlemeyen kişi sayısı oldukça azdır. Televizyonlarda da defalarca yayınlanan bu efsane filmin efsane müziği hala kulaklardadır. Celine Dion’un söylediği My Heart Will Go On adlı şarkı filmin romantizmini doruklara çıkarmaktadır. Hala severek dinlenilen bu şarkı bazı durumlarda filmin bile önüne geçmektedir.

Baba Film Müziği Nİno Rota
Baba Film Müziği
Nino Rota

           

Rocky Film Müzikleri
Rocky Film Müziği Eye Of The Tiger

Rocky Film müziği: Eskilerin meşhur filmi Rocky en çok replikleri ve müzikleri ile hatırlanmaktadır. Hafızalara kazınmış olan Eye Of The Tiger şarkısı hala dinlenmekte ve hatta reklam filmlerinde sıklıkla kullanılmaktadır.

            Skyfall: Başrollerinde Daniel Craig’in yer aldığı skyfall filmi James Bond filmlerinin yeni çekilmiş güzel bir uyarlamasıdır. Filmde en öne çıkan nokta şarkıcı Adele’in söylediği Skyfall adlı şarkıdır. Neredeyse filmden daha çok beğenilen şarkı 2012 yılının sevilen ve en çok dinlenen parçalarından biri olmuştur.

            3 moonu: Hint filmlerinin müzikler konusunda ne kadar başarılı olduğu bilinmektedir. 3 moonu filmi de buna en iyi örnektir. Diğer Hint filmlerine göre daha yeni olan aşk filmi oldukça beğenilmiştir. Fakat en az film kadar beğenilen bir diğer şey film içerisinde kullanılan şarkılardır. Özellikle Why This Kolaveri şarkısı ülkemizde de yoğun olarak dinlenmiş ve sosyal medyada sıklıkla paylaşılmıştır. Filmin müziğinin bu başarısı reklam sektörünü de etkilemiş ve Özcan Deniz’in yer aldığı kola reklamında bu şarkının değiştirilmiş bir versiyonu kullanılmıştır.

Karayip Korsanları Film Müzikleri
Karayip Korsanları Film Müziği

            Karayip Korsanları: Karayip korsanlarının efsane müzikleri de unutulmazlar arasındadır. Johnny Deep’in rol aldığı film, müzikleri ile de oldukça ön plandadır. Soundtrackleri filme uygun olması amacı ile özel olarak yapılmıştır.

            Harry Potter serisi: Harry Potter serisi de unutulmaz seriler arasındadır. Her bir film için ayrı müzikler üretilmiştir. Müzikler sihri yansıtması amacı ile uzun uğraşlar sonucunda elde edilmiştir. En beğenileni felsefe taşı filminde çalan ve diğer filmlerde de kullanılan John Williams’ın yaptığı Harry’s Wondrous World adlı şarkıdır.

            Fanaa: Fanaa filmi Türkiye içerisinde birçok fanı olan bir Aamir Khan filmidir. Filmin müzikleri dramı ve aşkı yansıtmaktadır. En çok dinlenen müziği Mere Haath Mein adlı dramatik şarkıdır.

Gladiator - Now We Are Free Super Theme Song
Gladyotör Film Müziği
Enya


Schindler listesi Film Müziği
Leon Filminin Müziği

En İyi Film Müzikleri

            1929 yılından bu yana verilen Oscar Ödülleri, tüm Dünya’da en prestijli sayılan bir ödül sistemi olarak kabul edilmiştir. 1934 yılında Oscar Ödüllerine En İyi Film Müziği kategorisi de dâhil edilmiştir. O tarihten itibaren sinema filmleri için yapılan müziklerde ödüle layık görülmeye başlandı. Bu anlamda en iyi film müziği ödülünü alan ödüllü film müzikleri arasından bazıları aşağıda anlatılmıştır.

 ALEXANDRE DESPLAT

            Hem film hem de filme yakışan naif müziği ile izleyicilerden tam not alan Alexandrite Desplat filminin müziği 87. Akademi Ödülleri’nde En İyi Film Müziği ödülüne layık görülmüştür. Filmde Büyük Budapeşte Otelinin müzikleri kullanılmıştır.

 A R. RAHMAN

            Bir kitaptan uyarlanan filmin yönetmeni Danny Boyle ve Loveleen Tandandır. Film gösterime girdiği ilk günden itibaren büyün dikkatleri üzerine çekerek milyonlarca izleyiciye ulaşmıştır. A R.Rahman ise bu film için yaptığı değişik müziklerle Oscar Ödülü almaya hak kazanmıştır.

 JAN A.P KACZMAREK

            2004 yılında gösterime girmiş olan Amerika Birleşik Devletleri yapımı olan filmde başarılı oyuncularda yer almıştır. Marc Foster filmin yönetmenidir ve yönetmenliğini yaptığı bu film müziğiyle dikkat çekerek Oscar Almaya hak kazanmıştır.

 HOWARD SHORE

            Yönetmeninin Peter Jackson olduğu Yüzüklerin Efendisi üçlemesinde üçünü film olan Kralın Dönüşü filmi 2003 yılına müziği ile damgasını vurmuştur. 11 farklı dalda Oscar Ödülü alan bu film en iyi müzik ödülünü de almıştır.

 ELLİOT GONDELTHAL

            Sürrealist bir sanatçı olan Frida Kahlo’nun hayat hikayesinin anlatıldığı bu film, 2002 yılında gösterime girerek büyük bir beğeni toplamıştır. Usta oyuncuların yer aldığı bu filmin çok beğenilen müziklerini ise Elliot Gondelthal bestelemiştir. Bu etkileyici besteler ise Oscar Ödülü ile taçlandırılmıştır.

 YÜZÜKLERİN EFENDİSİ HOWARD SHORE

            Tüm Dünya’da milyonları geçen hayrana sahip olan Yüzüklerin Efendisi Serisinde ilk kitabın uyarlaması şeklinde yapılan bu film, 2001 yılında gösterime girerek hem filmin konusu hem de müzikleri ile izleyiciyi etkilemeyi başarmıştır. 871 milyondan daha fazla hâsılat elde eden ve 4 Oscar Ödülü alan filmin müziği de Oscar ile ödüllendirilmiştir.

 JOHN CORİGLİANO KIRMIZI KEMAN

            Birçok başarılı oyuncunun yer aldığı film, konusu kadar müziği ile de birçok kişiyi etkilemiştir. 1999 yılında çekilen bu filmin müziği Oscar Ödülü alarak dönemin en iyileri arasındaki yerini almıştır.

 NİCOLA PİOVANİ LİFE İS BEATİFUL

            1998 yılındaki düzenlenen Oscar Ödüllerinde En iyi film müziğini alarak en iyi film listesinde 250 film arasında 26. Olan bu filmin müziği büyük beğeni toplamıştır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.