Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

En Güzel Film Müzikleri

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

En Güzel Film Müzikleri

 

Bugüne kadar başarılı oyunculukları, senaryoları ve yönetmenleri ile ünlenmiş birçok filmin yanında, müziği ile konuşulan filmler de olmuştur. Bir filmin başarısında bile etkisi olan film müzikleri, bugüne dek çok başarılı müzisyenlerin elinden geçerek müzik dünyasına kazandırılmıştır. En etkileyici sahnelerde çalan şarkılar, başarılı müzisyenlerin ortaya çıkardığı jenerikler ve daha fazlası arasında hala unutulmayan efsaneler bulunmaktadır. Bununla birlikte yakın dönem filmlerinde de oldukça başarılı film müzikleri bulunuyor. En güzel film müzikleri konusunda bu listedeki parçalar mutlaka incelenmeli. Film esnasında çaldığı anda büyük etkiler sağlayan bu parçalar, aynı zamanda müzik saatlerinin de vazgeçilmezi haline gelecektir. Hem eskilerden hem de günümüzden birçok başarılı parça, en iyi film müzikleri arasında yer alıyor.

Bizden beğeni alan film müzikleri

 baba-film-muzikleri1. Nino Rota – Waltz ( The Godfather ) – Baba Film Müziği

 

Marlon Brando, Al Pacino ve Robert De Niro gibi efsanelerin yer aldığı The Godfather filmi, aynı zamanda müzikleri ile de efsane olarak biliniyor. Nino Rota’nın bu film için yaptığı Waltz müziği bugün hala en iyi film müziklerinin başında gelmektedir. En önemli sahneler ve diyaloglarda mutlaka bu müziği duymak ve etkilenmek mümkün olacaktır.

 2. Clint Mansell – Requiem For A Dream (Requiem For A Dream)

 

Türkiye’de daha çok haber bültenlerinden bilinen bu müzik, ağır dram içeren bu filmin en etkileyici sahnelerinde çalmaktadır. Filmin etkisini arttıran film müzikleri dendiği zaman akla mutlaka gelecektir. Filmdeki dram duygusunu en iyi şekilde hissettirmesi dolayısıyla çok sevilir. Hatta filmden çok müziğinin konuşulduğunu söylemek abartı olmayacaktır.

 

3. Sting – Shape of my Heart (The Leon: Professional)

Film Mzüikleri

Hem macera hem de duygusallığın başarılı filmlerinden birisi olan Leon, başarılı müzisyen Sting’in yaptığı Shape of my Heart parçası ile daha da ünlenmiştir. Bugün bu şarkıyı filminden bağımsız şekilde düşünmek pek mümkün görünmüyor. Elbette bunda Sting gibi başarılı bir müzisyenin etkisi bulunmakta. Filmin sonunda sanatçının eşsiz sesi ile başlayan bu parça, günümüzün hala en sevilenlerinden birisidir.

 

 4. Howard Shore – Compilation of Rohan and Gondor Themes (The Lord of the Rings)

 

Tartışmasız bugüne kadarki en iyi film serilerinden birisi olan Yüzüklerin Efendisi, efsane şarkısı ile de çok sevildi. Howard Shore’un başarılı müziği, bugün en efsane sahneleri direkt akıllara getiriyor. Çaldığı anda herkesi filmin en heyecanlı anlarına geri götürüyor. Üç filmde birden çalan bu şarkı tüm savaş sahnelerinin vazgeçilmezi.

 

Kavinsky-Nightcall-film-muzigi 5. Kavinsky – Nightcall (Drive)

 

Filmin adına yakışır şekilde tam bir yolculuk parçası olan bu şarkı, duygusal Drive filminin ana temasını hissettiriyor. Kavinsky albümünün şüphesiz en başarılı şarkısı olarak da kabul etmek mümkün. Özellikle hava yağmurluyken dinlendiğinde oldukça güzel hisler bırakıyor.

 

 6. Klaus Badelt – He’s a Pirate (Pirates of the Caribbean)

 

Karayip Korsanları filmi ile tanınan bu müzik de kısa sürede efsaneler arasındaki yerini almayı başarmıştır. Kaptan Jack Sparrow karakteri ile özleşmesinin ardından birçok çalma listesine de girmiştir. Günümüzde haber bültenleri ve medya çalışmalarında da sık sık çaldığını duymak mümkün.

 

 7. Weeknd – Pray For Me (Black Panther)

 

2018 senesinin en başarılı Marvel filmlerinden birisi olan Black Panther, özellikle müzikleri ile de çok konuşuldu. Film müzikleri için albüm hazırlayan Weeknd, Pray For Me şarkısını bu film ile sevdirdi. Filmin hareketliliğine ve temasına oldukça uygun bir parça olarak dikkat çekiyor.

 

 8. Ederlezi – Goran Bregovic (Çingeneler Zamanı Film Müziği)

 

Kült filmlerden birisi olan Çingeneler Zamanı için bu parçayı besteleyen Goran Bregovic, dokunaklı müziği ile başarılı bir çalışma sundu. Türk filmleri için de sıklıkla çalışmakta olan başarılı müzisyenin Ederlezi adlı parçası hala en iyilerden birisi.

 

 9. Alexandre Desplat – The Shape Of Water (The Shape Of Water)

 

2018 senesinin Oscar ödüllerinde en iyi film ödülünü alan The Shape Of Water, müzik ödüllerinin de sahibi olmayı başardı. Filmin başından sonuna dek çalan şarkıları bir albümde toplayan başarılı müzisyen Alexandre Desplat, özellikle film ile aynı ismi taşıyan jeneriği ile dikkatleri çekti.

 

 

 10. Survivor – Eye Of The Tiger (Rocky Film Müziği)

 

Genç yaşlı demeden birçok Rocky sevdalısı, en az filmi kadar müziğini de çok sevdi. Çaldığı anda hem efsane film sahnelerini hatırlatması hem de adeta gaza getirmesi ile Survivor şarkısı hala en sevilenlerden birisidir. Albüm ile aynı adı taşıyan bu şarkı, çıktığı dönemlerde her mekanda çalıyordu. Bugün de oldukça sık şekilde dinlenirken, Rocky filminin yeniden izlenmesine dahi neden olabiliyor.

 

son-mohikan-film-muzikleri 11. Trevor Jones, Randy Edelman – The Last of the Mohicans (The Last Mohican Film Müzikleri )

 

Trevor Jones ve Randy Edelman’ın birlikte çalışarak çıkardığı The Last of the Mohicans şarkısı, Tom Curise’un en başarılı filmi olarak bilinen Son Mohikanların efsane parçasıdır. Bugün Türkiye’ye yine medya için sıklıkla kullanılan bu parça, müziği ile filmin ruhunu yeniden yaşatır. En duygusal sahnelerde çıkarak filmin etkisini adeta ikiye katlıyor.

 

 12. Hans Zimmer – Dreaming of the Crash (Interstellar)

 

Yakın zamanın en başarılı bilimkurgu filmlerinden birisi yolan Yıldızlararası, Alman müzisyen Hans Zimmer’in parçası ile taçlanmıştır. Daha birçok efsane filmin müziklerine imzasını atan müzisyen, Dreaming of the Crash parçasını bu film ile birçok insana sevdirmiştir.

En Güzel Film Müzikleri   Bugüne kadar başarılı oyunculukları, senaryoları ve yönetmenleri ile ünlenmiş birçok filmin yanında, müziği ile konuşulan filmler de olmuştur. Bir filmin başarısında bile etkisi olan film müzikleri, bugüne dek çok başarılı müzisyenlerin elinden geçerek müzik dünyasına kazandırılmıştır. En etkileyici sahnelerde çalan şarkılar, başarılı müzisyenlerin ortaya çıkardığı jenerikler ve daha fazlası arasında […]

Kullanıcı
Kanalda toplam 242 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.