Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

En Güzel Dizi Müzikleri

10 ay önce
91 kez okundu
En Güzel Dizi Müzikleri

Türk televizyon kanallarında yayınlanan yerli diziler içerisinde bazı diziler, birbirinden kaliteli ve duygusal müzikleri ile bizleri bir alemden başka bir aleme götürebilmektedir. İçerikleri ve oyuncularından çok müzikleri ile ön plana çıkmayı başaran bu diziler, üzerinden yıllar geçse de her daim akıllarda yer edebilmektedir. Buna göre siz de yerli dizileri takip etmekten keyif alıyor ve en güzel 50 dizi müziği nelerdir diye merak ediyorsanız sizin için özel olarak hazırlanan en popüler dizi müziklerine bir göz atabilirsiniz.

En Güzel 50 Dizi Müziği

Müzikleri dinlemek için dizi başlıklarına tıklayın.

Hatırla Sevgili Dizi Müzikleri

Dizi müziği denince Türkiye’de yeni bir tını farklı bir yaklaşım ve darbe yıllarında aşk Hatırla Sevgili dizi müzikleri Kemal Sahir Gürel, Hüseyin Yıldız, Mustafa Nuhut, Erdal Güney, Seyithan Kızıl, Eylem Aktaş ve Atakan Akdaş dizi müziklerinin tarzı özgün aynı zamanda Zülfü Livaneli, Mehmet Güreli, Ayten Alpman, Dario Moreno ve Nancy Sinatra dizide kullanılan müzikler arasında…

Vatanım Sensin

Binbaşı Cevdet, Türkiye Yunan işgali altındaki İzmir anlatılıyor.

Zerda Dizi Müziği

ATV’de yayınlanan ve döneminde çok tutulan dizilerden birisi olan Zerda, hafızalara kazınan müzikleri ile ünlüdür. Umudun Bittiği Yer, Zerda, Masal ve Rüya gibi parçalar ile hatırlanan dizinin tüm müzikleri Kıraç tarafından bestelenmiş ve seslendirilmiştir.

Perihan Abla

Başrollerini Perran Kutman ve Şevket Altuğ’un oynadığı Perihan Abla, yayınlandığı dönemin en popüler dizilerinden birisidir. Özkan Turgay tarafından bestelenen dizinin jenerik müziği de en güzel 50 dizi müziği listesindedir.

Muhteşem Yüzyıl

Son yılların en geniş çaplı prodüksiyonlarından birisi olan Muhteşem Yüzyıl, adı gibi muhteşem müzikleri ile bilinmektedir. Fahir Atakoğlu, Soner Akalın ve Aytekin Ataş’ın hazırladığı Muhteşem Yüzyıl müzikleri, en güzel 50 dizi müziği listesindedir.

Çalıkuşu

En güzel 50 dizi müziği listesinde ilk sırada Reşat Nuri Gültekin’in romanından uyarlanarak birçok defa ekrana gelen Çalıkuşu’nun hiç şüphesiz en iyi serisi Aydan Şener’in 1986 yılında Feride karakterine hayat verdiği versiyonudur. Ünlü sanatçı Esin Engin tarafından bestelenen Çalıkuşu’nun dizi müzikleri ise hafızalarda ayrı bir yere sahiptir.

Aliye

Kaynanası ve kocasının elinden aldığı çocuklarını geri almak için büyük bir mücadele veren Aliye’nin öyküsünü anlatan Aliye dizisi, özellikle hüzünlü dizi müzikleri ile ciddi bir beğeni toplamıştır. Ünlü dizinin müziklerini ise sanatçı Kıraç’ın bestelediği bilinmektedir.

Süper Baba

En az dizinin kendisi kadar efsane olan müzikleri ile de bilinen Süper Baba’nın Bana Bir Masal Anlat Baba isimli jenerik şarkısı, Oya Küçümen tarafından bestelenmiş ve seslendirilmiştir.

Yılan Hikayesi

Türk televizyon kanallarında ilk polisiye dizilerden birisi olan Yılan Hikayesi, hem trajikomik hikayeleri hem de Zeyno ile Memoli’nin aşkı ile en iyi dizilerdendir. Ali Otyam tarafından bestelenen dizinin son derece duygulandıran Aşkın Bedeli isimli şarkısı ise en güzel 50 dizi müziği içerisindedir.

Avrupa Yakası

Gülse Birsel tarafından yazılan ve karakterleri ile hafızalarda yer edinen Avrupa yakası, kolay kolay unutulamayacak dizi müziklerine sahiptir. Dizinin müzikleri Cenk Sarkuş ve Cenk Durmazel tarafından yapılmıştır. Jenerikteki şarkı ise Hale Caneroğlu isimli sanatçı tarafından seslendirilmiştir. Ata Demirer’in söylediği Fındık Fıstık ve Sarp Apak’ın söylediği Aşkınla Yandım ise Avrupa Yakası’nın diğer şarkılarına örnek olarak verilebilmektedir.

Kara Melek

Güzel Yasemin’in insanı şaşkınlığa uğrayan entrikaları ile seyircileri ekrana bağlamayı başaran Kara Melek’in müzikleri Müjdat Akgün tarafından hazırlanmıştır. Sanem Çelik’in devleştiği yapımın jenerik müziği en güzel 50 dizi müziği listesine girmeyi başarmıştır.

Asmalı Konak

Nurgül Yeşilçay ve Özcan Deniz ile devleşen Asmalı Konak, pek çok dizi takipçisi için en beğenilen dizilerden birisidir. Kapadokya’da geçen bir hikayeye ev sahipliği yapan dizinin müzikleri ise Özcan Deniz, Tolga Kılıç ve Cem Erman tarafından bestelenerek DMC Müzik etiketi ile müzik markerlere de dağıtılmıştır.

Bir İstanbul Masalı

Kendine has müzikleri ile popüler olan Bir İstanbul Masalı, unutulmaz Türk dizilerindendir. Dizinin Yasak Aşk adlı ünlü müziği ise Toygar Işıklı’nın bestesidir.,

Aşk-ı Memnu

En başarılı jenerik müziklerine sahip dizilerden birisi olan Aşk-ı Memnu’nun tüm müzikleri Toygar Işıklı tarafından bestelenmiştir. Dizinin Yasak Aşk isimli tema müziği de yine aynı sanatçıya aittir.

Hanımın Çiftliği

İnsanın içine nüfuz eden müziği ve Özgü Namal’ın güzelliği ile hafızalara kazınan Hanımın Çiftliği, son derece sevilen Türk dizilerindendir. Orhan Kemal’in romanından uyarlanan Hanımın Çiftliği’nin hem jenerik müzikleri hem de dizi şarkıları ise Mazlum Çimen tarafından bestelenmiştir.

Sıdıka

Atilla Atalay’ın aynı isimli kitabından uyarlanan Sıdıka, televizyon kanallarında en çok tutulan diziler içerisindedir. Tema müziğini de yine Atilla Atalay’ın hazırladığı Sıdıka’nın jenerik müziği en güzel 50 dizi müziği listesine girmeyi hak etmektedir.

Ayrılsak da Beraberiz

Aynı evde düşman gibi hareket eden ve bir yandan da birbirine deli gibi aşık olan Teoman ile Berna’nın öyküsünü anlatan Ayrılsak da Beraberiz, özellikle dizi müziği ile gönülleri fethetmiştir. Dizinin müziklerini ise Yusuf Nalkesen hazırlamıştır.

Canım Ailem

Hem hüzünlendiren hem de güldüren öyküsü ile televizyonların en başarılı yapımlarından birisi olan Canım Ailem, Şebnem Bozoklu ile devleşmiştir. Dizinin jenerik müziği Yonca Lodi’ye aitken, şarkının ismi ise emanet olarak belirlenmiştir.

Yaprak Dökümü

Reşat Nuri Güntekin’in aynı isimli romanından uyarlanarak televizyon izleyicileri ile buluşan Yaprak Dökümü, insanın içini acıtan müzikleri ile bilinmektedir. En güzel 50 dizi müziği listesinde yer alan Yaprak Dökümü’nün müzikleri ise Toygar Işıklı tarafından bestelenmiştir. Gülümse, Tebessüm, Yoksun ve Bana Herşey Uzak isimli şarkılar dizinin en beğenilen şarkılarına örnektir.

Karadayı

Türk televizyon tarihine geçen dizilerden olan Karadayı, özel dizi müzikleri ile de ünlüdür. Özellikle jenerik müziği ile bilinen dizinin Günahkar isimli tema şarkısı Toygar Işıklı’nın eseridir.

Ezel

Ay yapım imzalı başarılı dizilerden olan Ezel, müzikleri ile en güzel 50 dizi müziği listesindedir. Dizinin Hayat Gibi isimli sevilen şarkısı Toygar Işıklı tarafından bestelenmiştir.

Hayat Bilgisi

Afet öğretmen ve öğrencilerinin maceralarını konu edinen Hayat Bilgisi, müzikleri ile en güzel 50 dizi müziği listesindedir. Dizinin orijinal Hayat Bilgisi adlı jenerik müziği Temel Zümrüt tarafından bestelenmiştir.

İşler Güçler

Yeni dönem dizilerinden olan İşler Güçler de en az diğer diziler kadar popülerdir. Dizinin Peh Peh, Hey Gidi ve Fülü gibi ünlü müzikleri ise Tolga Çebi tarafından hazırlanmıştır.

Ruhsar

Türkiye’nin ilk fantastik dizisi olan Ruhsar’ın dizi müziği en güzel 50 dizi müziği listesinde yer almaktadır. Ruhum Benim adlı ünlü müziğin bestecisinin ise Teoman Alpay olduğu bilinmektedir.

Çılgın Bediş

Zamanında çok sevilen yerli dizilerden birisi olan Çılgın Bediş, Yonca Evcimik tarafından seslendirilen jenerik müziği ile akıllarda yer etmiştir. Yonca Evcimik aynı zamanda dizinin Bediş’im isimli şarkısının bestecisi olarak da ünlenmiştir.

Ihlamurlar Altında

Son yılların en çok izlenen TV dizilerinden olan Ihlamurlar Altında, başarılı müzikleri ile hafızalarda kalmaya devam etmektedir. Gerilim, Kabadayı ve Doğunun Ferdayı gibi başarılı dizi müzikleri ile ön plana çıkan dizideki şarkıları Nail Yurtsever bestelemiştir.

Gülbeyaz

Özel Karadeniz tınıları ile dikkat çeken Gülbeyaz dizisinin müzikleri, en güzel 50 dizi müziği listesindedir. Dizinin Gülbeyaz isimli jenerik müziği Kazım Koyuncu tarafından bestelenmiş ve söylenmiştir.

Fatmagül’ün Suçu Ne

Tv kanallarının reyting rekortmeni dizisi Fatmagül’ün Suçu Ne, jenerik müziği ile de gönülleri fethetmiştir. Yangın Yeri adlı parçayı Toygar Işıklı’nın seslendirdiği bilinmektedir.

Kayıp Şehir

Gökçe Bahadır ve İlker Kaleli’nin başrollerini üstlendiği Kayıp Şehir, hüzünlü parçası İstanbul Yokmuş Bundan Başka ile dillere destek olmuştur. Jenerikte geçen unutulmaz müziğin bestesi ise Sezen Aksu’ya aittir.

Son

Tamamen yerli ve özgün olan senaryosu ile dikkat çeken Son dizisi, en güzel 50 dizi müziği listesine başarılı müzikleri ile girmektedir. Dizinin jenerik müziği olan Söz isimli eser Toygar Işıklı tarafından bestelenmiştir.

Kuzey Güney

Kuzey Güney isimli Türk drama dizisi, orijinal dizi müzikleri ile bilinmektedir. Toygar Işıklı tarafından bestelenen şarkılar içerisinde Masumiyet Kapısı, Kimse Bilmez, Şüphe, Rüya, Kafes ve Sadece Seni Sevdiğimden adlı eserleri dinleyicilerin büyük beğenisini kazanmıştır.

Al Yazmalım

Selvi Boylum Al Yazmalım filminin 2011 yılına uyarlanmış şekli olarak bilinen Al Yazmalım, jenerik müziği ile ön plana çıkan bir başka dizidir. Dizinin Selvim isimli jenerik müziğini ise Toygar Işıklı bestelemiştir.

20 Dakika

Türk drama televizyon dizisi olan 20 dakika jenerik müziği ile hafızalarda yer etmiştir. Tema müziği ise Toygar Işıklı’nın bestelediği Dursun Zaman isimli eserdir.

Acı Hayat

Yönetmenliğini Ceylan Ede’nin yaptığı Acı Hayat, en güzel 50 dizi müziği listesine unutulmaz jenerik müziği ile girmiştir. Dizinin Hayatın Tadı isimli jenerik şarkısını ise Bora Ebeoğlu bestelemiştir.

Keşanlı Ali

Haldun Taner’in 1964 tarihli müzikal oyunundan uyarlanan Keşanlı Ali dizisi, özellikle müzikleri ile ünlenmiştir. Yalçın Tura’nın besteciliğini yaptığı Keşan Destanı isimli şarkı ise son yılların en beğenilen jenerik müziğidir.

Seni Bana Yazmışlar

Her birinin kalbi bir başkası adına çarpan dört kişinin aşk hikayesini anlatan Seni Bana Yazmışlar, en güzel 50 dizi müziği listesinde yer almaktadır. Bir Rüzgar Esti isimli jenerik şarkısının bestesini ise Göksun Çavdar yapmıştır.

Ustura Kemal

Gerçek bir hikayeden esinlenen bir dönem dizisi olan Ustura Kemal, başarılı müzikleri ile hatırlanmaktadır. Dizinini jeneriğinde çalan sözsüz şarkı ise Aria tarafından bestelenmiştir.

Böyle Bitmesin

Dizinin üç ana karakteri Yusuf, Nazlı ve Nisa üzerinden gelişen olayları konu edinen ve Türk halkının gözünde ayrı bir yeri olan Böyle Bitmesin, duygusal müzikleri ile en güzel 50 dizi müziği listesindedir. Dizinin jenerik müziği olan Aşk Kazanır adlı eser ise Toygar Işıklı tarafından bestelenmiştir.

Yağmurdan Kaçarken

Tecrübeli oyuncu kadrosu ile dikkat çeken dizilerden olan Yağmurdan Kaçarken, Aşık Olmak Güzel isimli jenerik müziği ile en güzel 50 dizi müziği listesine girmiştir. Jenerik müziğinin bestecisi ise Aykut Turgay’dır.

Gözyaşı Çetesi

Yaşadıkları kötü tecrübeler sebebiyle aşktan umudunu kesen üç arkadaşın hikayesini konu alan Gözyaşı Çetesi, dizi müziklerinin kalitesi ile unutulmayanlardan birisidir. Kıraç’ın bestelediği Gözyaşı isimli jenerik müziği ise Gözyaşı Çetesi denildiğinde akla ilk gelendir.

Uçurum

Türk drama dalında hazırlanan televizyon dizisi Uçurum da yine müzikleri ile akıllarda yer etmiştir. Dizinin Gerilim isimli jenerik müziğinin bestesi Alp Yenier’e aittir.

Deli Yürek

Yönetmenliğini Osman Sınav’ın yaptığı Türk dram ve aksiyon dizisi olan Deli Yürek, en güzel 50 dizi müziği listesine başarılı müzikleri ile girmiştir. Dizide çalan müzikleri ve Yürek isimli jenerik müziğini ise Bora Ebeoğlu bestelemiştir.

Bahar Dalları

Sumru Yavrucuk ve Altan Erkekli’nin aynı projede bir araya geldiği Bahar Dalları, başarılı müzikleri ile hafızalara kazınmıştır. Dizinin Baharın Gelişi isimli jenerik müziği ise Başak Daşman tarafından bestelenmiştir.

Dudaktan Kalbe

Reşat Nuri Güntekin’in ölümsüz eserlerinden birisi olan Dudaktan Kalbe, müzikleri ile en güzel 50 dizi müziği listesindedir. Dizinin Kalp Ağrısı adlı jenerik müziği Toygar Işıklı tarafından bestelenmiştir.

Kurtlar Vadisi

Türkiye’nin en ünlü dizilerinden olan Kurtlar Vadisi, kurgusu kadar müzikleri ile de sevilmektedir. En güzel 50 dizi müziği listesinde yer alan Kurtlar Vadisi’nin Rüyada, Devriye, Veda, Hekimoğlu Türküsü gibi ünlü şarkıları ise Gökhan Kırdar tarafından bestelenmiştir.

Fi

Serenay Sarıkaya’nın başarılı oyunculuğu ile dikkat çeken Fi dizisi, müzikleriyle de ön plandadır. Bensu Yılan tarafından bestelenen dizinin Aykırı isimli jenerik müziği ise dikkatleri fazlasıyla üzerine çekmiştir.

Ufak Tefek Cinayetler

Dram ve polisiye türünde çekilen ve çok sevilen Ufak Tefek Cinayetler, hareketli dizi müzikleri ile de bilinmektedir. Dicle Olcay tarafından seslendirilen Maktul isimli şarkı ise dizinin ünlü jenerik müziğidir.

Yedi Numara

TRT ekranlarında izleyiciler ile buluşan Yedi Numara, komedi türünde bir TV dizisidir. Serdar Kalafatoğlu tarafından bestelenen dizinin Yedinci isimli jenerik müziği ise en güzel 50 dizi müziği içerisindedir.

Kaygısızlar

Senaryosu Tükenmezkalem Film Grubu tarafından yazılan ve bir dönemin en sevilen dizilerinden olan Kaygısızlar, Yeni Türkü tarafından bestelenen Şen Dostlar isimli jenerik müziği ile ünlenmiştir.

Bücür Cadı

2000’lerin başında pek çok kişiyi ekran başına kilitleyen Bücür Cadı, jeneriği ile en güzel 50 dizi müziği listesindedir. Dizinin Şirin Cadı adlı jenerik müziği Yunus Bülbül tarafından bestelenmiştir.

Çarli

Star TV’de yayınlanan bir Türk komedi dizisi olan Çarli, aynı adı taşıyan tema müziği ile popüler olan bir başka dizidir. Dizinin besteciliğini Erol Temizel üstlenmiştir.

Çiçek Taksi

1995 ve 2003 yılları arasında yayınlanan TV dizisi Çiçek Taksi, eğlenceli dizi müzikleri ile bilinmektedir. Dizide çalan şarkıların ve Çiçek Taksi isimli jenerik müziğinin besteleri ise Özkan Turgay’a aittir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.