Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

En Güzel Dizi Müzikleri

3 sene önce
1.607 kez okundu
En Güzel Dizi Müzikleri

En Güzel ve Unutulmaz Dizi Müzikleri

Hatırla Sevgili Dizi Müzikleri

Hatırla sevgili dizi müziği diziye kendine ismini veren parça Hatırla Sevgili ya da Hatırla Ey Peri, Muhlis Sabahaddin Bey’in Nihavend makamındaki semai bestesi. Dizinin müzikleri usta sanatçılar tarafından yapıldı. Dizideki jenerik müziği Hatırla  sevgili, Devrim Marşı, diğer müzikleri Erdal Güney, Kemal Sahir Gürel, Hüseyin Yıldız · 2007 yılında yaptı. Yine Eylem Aktaş tarafından söylenen Zor Yıllar parçası dizinin unutulmaz melodisi.

Muhteşem Yüzyıl Dizi Müzikleri

 

Dizi olarak da efsaneleşen ve Türk toplumunun tarihe olan ilgisini artıran, edebiyata ve şiire dikkat çeken, uzun dönem kaliteli yapımlar arasında yer alan Muhteşem Yüzyıl dizisi ferman niteliğinde, güç ve kudret yansıtan jenerik müziğiyle, atlılar geliyor havası vermektedir. Osmanlı’nın iktidarını, kaliteli toplum yönetme politikası ve hükümdar vasıflarını en güzel anlatan dizilerden biri olarak izlenme rekorları kırmıştır.

Dizide Şehzade Mustafa için söylenen Zahit Bizi Tan Eyleme adlı parça, yeniçerilerin söylediği Bismişah Allah adlı müzik ve etkileyici sahneler seyirciyi o yıllara sürüklüyor.

Dizide Süleyman, oyunculuğu ile oyuncu nesillerine örnek niteliğindedir. Hürrem Sultan ve Pargalı İbrahim’in damga vurduğu dizinin müziğini Fahir Atakoğlu, Aytekin Ataş ve Soner Akalın gerçekleştirmiştir. Albüm şeklinde sunulan dizi müzikleri, unutulmaz ve en güzel dizi müziklerindendir.

 

Yaprak Dökümü Dizi Müzikleri

 

Toygar Işıklı tarafından yapılan  “Yaprak Dökümü“, “Gözyaşı”, “Gönlüm Göçebe” adlı parçalar dizinin unutulmazları arasında.

Gün geceye varmadan
Toz duman eder bu şehir
Yalnızlığa inat
İklimler değişir

Aahhh!!
Gün bitiyor bak yine
Dün yitiyor kalbime
Her mevsim
Bana sonbahar
Yaprak dökümü

 

 

Kiralık AŞK Dizi Müzikleri

Kiralık Aşk son dönemlerin beğenilen dizisinde kullanılan dizinin jenerik müziği iyi bir performansla diziyle bütünleşip bir klasik haline gelmiştir. Dizinin jenerik müziği olarak kullanılan AYDİLGE tarafından seslendirilen KİRALIK AŞK dizisi jenerik müziği  – Sen misin İlacım? adlı parça kulaklarınızı pasını silecek nitelikte.

 

Güllerin Savaşı Dizi Müziği

Jehan Barbur tarafından seslendirilen Senin Olurum isimli parça dizinin en güzel aşk melodisi diyebiliriz.

 

 

 

Kurtlar Vadisi Dizi Müziği

 

Onlarca yıldır devam eden ve müzikleri ile de efsane olmuş Kurtlar Vadisi dizisinin neredeyse tüm müzikleri ülke klasiği niteliğindedir. Özer Özel ve Erkan Oğur, ses kalitesinin ne demek olduğunu müzik alemine anlatmaktadır. Milli sanatçı niteliğindeki usta sanatçıların dillendirdiği Kurtlar Vadisi dizi müzikleri, yüzyıllarca dinlenecek niteliktedir. Dizi ve filmin jenerik müzikleri ise Gökhan Kırdar imzası taşımaktadır.

 

 Bir İstanbul Masalı

 

Mehmet Aslantuğ’un naif ve kaliteli karakterini anlatan, nitelikli aşk kadrosu İstanbul Masalı dizi jenerik müziği ile herkesin duyduğunda en çok etkilendiği dizi müziklerinden biridir. Ses harikası Kıraç’ın yapımını üstlendiği müzik, hareketli kısımlarında da insana coşku veren, İstanbul’u anımsatan en tatlı dizi müziklerinden biridir.

 

 Asmalı Konak

 

Bahar ve Seğmen Ağa’nın dillere destan aşkını betimleyen jenerik müziğiyle Asmalı Konak dizisi unutulmaz dizi müzikleri arasındadır. Çağan Irmak imzası taşıyan dizinin, safari tınısındaki müziğiyle Cem Erman ve Tolga Kılınç unutulmazlara damga vurmuştur.

 

 Deli Yürek

 

”Yeryüzü almıyor bedenimi, Göklere sığamıyorum” sözleriyle, müziğinin ilk saniyesinde cesaret tetikleyicisi olan Deli yürek dizi müziği en güzel dizi müzikleri başında gelir. Deli yürek Bumerang Cehennemi sinema filmi Türkiye’de sinema salonlarında dakikalarca alkışlanan, aylarca vizyonda kalan tek filmdir. Neredeyse ülke çapında herkesin izlediği, her gösterimde alkış tutulan Deli Yürek Bumerang dizi ve film müzikleri ile en iyi dizi müziklerindendir.

 

 Yalan Rüzgarı

 

Türkiye’nin ilk dizilerinden birisi hiç şüphesiz Yalan Rüzgarı dizisidir. 80- 90 kuşaklarının ezbere bildiği dizinin, senelerce tekrar eden bölümleri ile Yalan Rüzgarı dizi müziği dinlerken bile ihtiras kokusu vermektedir.

 

 Süper Baba

 

Tüm çocukların sesini duyduğunda en şefkatli kollarla sarıldığını hissettiren Oya Küçümen’in tatlı sesiyle sunduğu ”Süper Baba” dizi müziği en unutulmaz dizi müzikleri arasındadır. 1993 yapımı kaliteli dizi kuşağının dizi müzikleri Yeni Türkü müzik grubu tarafından yapılmıştır.

 

 

 Söz Dizi Müzikleri

 

2017 yapımı Söz dizisi, Yağız Alp Akaydın yönetmenliğinde, müzik kütüphanelerimize bu yıl dahil edilen kaliteli ve en güzel dizi müziklerindendir. Kalbe işleyen, hücreleri vatan aşkıyla harmanlayan Söz dizi jenerik müziği ve dizde kullanılan usta sanatçıların türküleri, bordo bereli marşı en güzel dizi müziklerinin başında gelmektedir.

 

Zerda Dizi Müziği

Kıraç tarafından seslendirilen Taşduvarlar ve Zerda isimli parçalar dizi müziğiyle efsane olmuş ve büyük beğeniyle bu güne kadar sürekli dinlenen şarkılar olarak klasikler arasında yerini almıştır.

Ismarlama aşklara tahammülüm yok artık

Ya beni adam gibi sev ya da çek git yolumdan.

Bir gülüş, bir salınışsa tek verebildiğin, istemez.

Tutku isterim ve delice sevmek!

Bir coştumu dur durak bilmez bu yürek.

Yüreğini isterim, yürek ister benle sevişmek

Ya adam gibi ya da çek git!

 

Her gün biraz daha zorlaşarak çıldırtmaksa niyetin

Ama seviyorsan yeter ki; ki zaten yüreği ortaya koyduk,

Tamam o zaman.

 

Ben bi deli çocuğum, ama ısmarlama aşklara tahammülüm yok artık.

Ya adam gibi ya da çek git…

 

Taş duvarlar, kara örtü ağrılı kalbim,

Dile gelse zalim toprak söylese derdim.

Dile gelse zalim toprak söylese derdim.

Zerda yare bir sevdam var yolunu şaşmış

Şaşmış ama deli olmamış yalan olmamış

Şaşmış ama deli olmamış yalan olmamış

 

Deli öfkem, kara sevdam; hangisi galip?

Nerde gerçek, nerde yalan bilen söylesin..

Yalan diyen yalan olsun, yüzü gülmesin

Zerdam yerin yanım olsun, kimse bilmesin

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.