Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

En Güzel Dizi Müzikleri

2 sene önce
513 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam saniye sonra kapanacak.
Reklamı Geç

En Güzel Dizi Müzikleri

 

Devam eden sezonları, oyunculukları ve konuları ile oynadıkları dönemin en sevilen dizisi olmuş yapımlar, aynı zamanda müzikleri ile de çok sevildi. Öyle ki, en güzel dizi müzikleri, yapımlar bitse bile akıllarda kalmayı başardı. Başarılı müzisyenlerin gerçekleştirdiği dizi müzikleri arasında en sevilenler bu listede yer alıyor.

 

 1. Avrupa Yakası Dizi Müzikleri

 

Türkiye’nin en başarılı komedi dizilerinden birisi olarak, 2000’li yıllarda herkes tarafından çok sevilirdi. Eğlenceli şarkısı da en az dizi kadar sevildi. Sözleri bugün bile herkesin hafızasında bulunuyor. Parçayı seslendiren kişi ise, dizideki Yaprak karakterine hayat veren Hale Caneroğlu’dur.

 

 2. Kavak Yelleri Dizi Müzikleri

 

 Pinhani müzik grubunun tanınmasını sağlayan belki de Kavak Yelleri dizisinin şarkısıydı. O yıllarda herkesin durmaksızın Pinhani dinlemesini sağladı. Dizinin şarkısı bugün bile birçok genç tarafından dinleniyor ve çok seviliyor. Dizinin diğer şarkıları da Pinhani’ye aittir.

 

 3. Çılgın Bediş Dizi Müziği

 

90’lı yılların en sevilen dizilerinden birisi olarak bilinen Çılgın Bediş, herkesin hemen izlediği keyifli parçası ile tanınıyor. ”Çılgın Bedişim yok başka işim” sözü ile başlayan bu parçanın sözü ve bestesi de aynı zamanda dizinin baş rolünde olan Yonca Evcimik’e aittir.

 

 4. Yaprak Dökümü Dizi Müzikleri

 

Toygar Işıklı’nın başarılı çalışmaları ile yapılmış olan Yaprak Dökümü jeneriği, en duygusal dizi müziklerinden birisidir. Bugün bile çaldığı anda herkesin aklına dizinin en duygusal sahneleri gelmektedir. Dizide çalan diğer parçalar da başarılı müzisyen Toygar Işıklı’ya aittir.

 

 5. Kurtlar Vadisi Dizi Müzikleri

 

En olaylı Türk dizilerinden birisi olan Kurtlar Vadisi’nin, etkileyici jeneriği de hala birçok kişinin favorilerinden birisidir. Dizinin jeneriği ile birlikte hemen hemen tüm parçaları başarılı müzisyen Gökhan Kırdar’a aittir.

 

 6. Evdeki Yabancı Dizi Müzikleri

 

Eğlenceli ve komik sözleri ile Evdeki Yabancı dizinin şarkısı da en az dizi kadar sevilmiştir. Bugün dizi yerine daha çok şarkısı hatırlanıyor. Tardu Flordun ve Berna Laçin’in atışmaları şeklinde devam eden bu şarkı, adeta dizinin özeti gibiydi.

 

 7. Geniş Aile Dizi Müzikleri

 

Kanal D’nin en sevilen dizilerinden birisi olan Geniş Aile, eğlenceli dizi müziğini de tüm hayranlarına kısa sürede sevdirmiştir. Dizinin jeneriğini başarılı müzik grubu Gripin yapmıştır.

 

 8. Leyla ile Mecnun Dizi Müzikleri

 

TRT’nin en sevilen dizisi olarak bilinen Leyla ile Mecnun, keyifli ve eğlenceli müzikleri ile tanınıyor. Jeneriği duyulduğu anda tüm Leyla ile Mecnun hayranları keyiflenmektedir. Dizinin temasına ve karakterine oldukça yakışan bir müzik çalışmasıdır. Dizinin tüm müziklerini Leyla The Band grubu gerçekleştirmiştir. Grubun üyeleri arasında Ali Atay da bulunmaktadır.

 

 9. Kuzey Güney Dizisinin Müzikleri

 

Kıvanç Tatlıtuğ’un en başarılı dizisi olarak bilinen ve oynadığı yıllarda herkesi ekranlara kilitleyen Kuzey Güney, etkileyici jeneriğini de çok sevdirmiştir. Bu parçanın sanatçısı da diğer birçok dizideki çalışmaları ile adını duyuran Toygar Işıklı olmuştur.

 

 10. Muhteşem Yüzyıl Müzikleri

 

Türk dizi tarihinin en çok konuşulan dizilerinden birisi olan Muhteşem Yüzyıl, temasına uygun dizi müziği yapma konusunda da çok başarılıydı. Etkisi, melodisi ve dizideki kullanımı ile de hala dinlenilen dizi müziklerinden birisi olarak kabul edilir. Dizinin müziklerinde Fahir Atakoğlu, Soner Akalın ve Aytekin Ataş üçlüsü görev almıştır.

 

 11. Behzat Ç. Dizi Müikleri

 

Star TV’nin başarılı polisiye dizisi Behzat Ç., jeneriği ile tanınan ve dizi bittikten sonra bile dinlenen parçalardan birisine aittir. Dizinin heyecanını ve duygusunu yansıtması açısından da başarısını ortaya koyuyor. Bu jenerik de başarılı müzik grubu Pilli Bebek’e aittir.

 

 12. Ezel Dizi Müzikleri

 

ATV kanalının en başarılı dizilerinden birisi olarak bilinen Ezel dizisi, jeneriğini birçok dizi hayranının hafızasına kazımayı başardı. Bu dizinin müzik çalışmaları da yine Toygar Işıklı’ya ait.

 

 13. Öyle Bir Geçer Zaman Ki

 

Nostaljik Türk dizilerinden birisi ve belki de en başarılısı kuşkusuz bu dizi olmuştur. Müziği de en az dizisi kadar sevildi ve duygusal dizi müziklerine de damgasını vurdu. Başarılı müzisyen çalışması olan bu parça, diziden sonra da dinlenmeye devam etti. Dizide jenerik dahil çalan tüm eserlerde Cem Tuncer ve Nail Yurtsever ikilisinin imzaları bulunuyor.

 

 14. Shameless Dizi Müzikleri

 

Yayınlandığı yıllarda en sevilen dizilerden birisi olarak kısa sürede kabul edildi. Dizi her şeyiyle olduğu gibi dizi müziğiyle de çok dikkat çekti. The High Strung grubunun çalışmış olduğu bu jenerik, aynı zamanda albümlerinde de yer alıyor.

 

 15. Sherlock

 

Filmi kadar dizisi ile de çok sevilen Sherlock yapımı, jenerik müziği ile de birçok eleştirmenden tam not almayı başardı. Etkileyici ve keyifli müziği, adeta dizi ile bütünleşiyor. Dizinin başarılı jeneriğini Rologue Films ortaya çıkarmıştır.

 

 16. True Detective

 

The Handsome Family’nin “Far From Any Road şarkısı ile başlayan bu dizi, jeneriğini bugün hala birçok hayranının listesinde tutmasını sağlıyor. Dizi konusu ve oyunculukları ile çok sevildi. Müzikleri de en az dizisi kadar başarılı kabul edildi.

 

 17. Vikings

 

Tarihi diziler arasında HBO yapımcılığının en başarılılarından birisi olarak kabul edilen Vikings dizisi, jenerik müziği ile de çok sevildi. Etkileyici müziği, özellikle dizinin temasını ve etkisini yansıtması açısından çok beğenilmektedir. If I Had a Heart ismi ile Fever Ray parçası olarak bilinen bu jenerik hala en sevilenler arasında.

 

 18. Game Of Thrones

 

Dünyanın en çok dinlenen dizilerinden birisi olan Game of Thrones, oldukça başarılı bir jeneriğe sahiptir. Müziğini bugün her yerde, farklı uyarlamaları ve orijinali ile duymak mümkün. En az dizisi kadar özenilmiş bu müziğin sahibi ise Ramin Djawadi olarak biliniyor.

 

19. Breaking Bad

 

Bilimkurgu, dram ve macera dizi kategorileri arasında en çok sevilenlerden birisi olan Breaking Bad, jeneriği ile de çok konuşulmuştur. En çok dinlenen dizi müziklerinden birisi olmakla birlikte, hala birçok çalma listesinde de yer alır. The in Crowd grubuna ait olan bu müzikle birlikte, dizide grubun başka parçaları da çalıyor.

 

 20. Six Feet Under

 

Başarılı yabancı dizilerinden birisi olan Six Feet Under, dizi müziğini de hayranlarına çok sevdirdi. Danny Yount’ın diziyle aynı adı taşıyan bu parçası hala sıklıkla dinleniyor.

 

 21. Twin Peaks

 

Filminden önce dizisi ile tanınan Twin Peaks macerası, dizisine yakışacak derecede etkileyici bir jenerik ile dikkatleri çekmeyi başarmıştır. Bugün de en çok dinlenen dizi müziklerinden birisidir. Angelo Badalamenti’nin dizi için hazırladığı bu parça, aynı zamanda dizi müziklerinden oluşan albüm içerisinde yer alıyor.

 

 22. Mission Impossible

 

Türkiye’de de farklı projeler için sıklıkla çalan bu parça, Görevimiz Tehlike efsanesi ile tanındı ve çok sevildi. Dizideki macerayı en iyi şekilde yansıtan dizi müziklerinden birisidir. Adam Clayton ve Larry Murren’ın birlikte çalışmış olduğu bir parçadır.

 

 23. Friends

 

1994 ile 2004 yılları arasında devam eden, 10 sene boyunca herkesin en sevdiği dizi olarak kabul edilen Friends yapımı, şarkısı ile de çok seviliyordu. Sözleri ile dizinin temasını yansıtan ve birçok iyi arkadaşın birbirine ithaf ettiği bu şarkı, farklı gruplar tarafından da senelerce yorumlandı. The Rembrandts grubunun I Will Be There For You adlı parçası, en eğlenceli dizi müziklerinin başında geliyor.

 

En Güzel Dizi Müzikleri   Devam eden sezonları, oyunculukları ve konuları ile oynadıkları dönemin en sevilen dizisi olmuş yapımlar, aynı zamanda müzikleri ile de çok sevildi. Öyle ki, en güzel dizi müzikleri, yapımlar bitse bile akıllarda kalmayı başardı. Başarılı müzisyenlerin gerçekleştirdiği dizi müzikleri arasında en sevilenler bu listede yer alıyor.    1. Avrupa Yakası Dizi […]

Kullanıcı
Kanalda toplam 242 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.