Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Ekşi Elmalar Film Müziği

6 ay önce
36 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Toplamda 17 parçalık bir çalışma ile Ekşi Elmalar film müzikleri piyasadaki yerini aldıktan sonra, film geçse bile severek dinlenmeye devam etmiştir

 Yönetmenliğini Yılmaz Erdoğan’ın üstlendiği ve baş rolünde de kendisi ile birlikte Devrim Yakut, Farah Zeynep Abdullah ve Songül Öden gibi isimlerin yer aldığı Ekşi Elmalar filmi, hareketli ve komik teması kadar müzikleri ile de dikkat çekmiştir. Filme özel yapılan şarkılar için Levent Güneş, Erol Mutlu ve Işın Kucur birlikte çalışmıştır. Hem filmin hem de müziklerin yapımcılığını ise BKM üstlenmiştir. Başarılı filmin senaryosu da Yılmaz Erdoğan imzası taşımaktadır. Senaryoya göre; sert mizacı ile bilinmekte olan Belediye Reisi Aziz Özay’ın yaşamı ve üç kızının yaşamı anlatılmaktadır. Film hem Antalya hem de Hakkari’de geçmektedir. Yıl olarak ise 1970 ve 1990’lı seneleri işaret eder. Bu nedenle müziklerde de nostaljik bir tema tercih edilmiştir. Yöresel parçalar film ile oldukça uyumlu olacak şekilde hazırlanmıştır.

 Toplamda 17 parçalık bir çalışma ile Ekşi Elmalar film müzikleri piyasadaki yerini aldıktan sonra, film geçse bile severek dinlenmeye devam etmiştir. Filmin en önemli ve hareketli sahnelerinde çalan parçalar arasında yer alan Şenlik Havası, Hespe Begzade, Beklenen 1, Bir Akşamüstü, Bade, Dotmame, Zelal, Heyran, Jina Mala, Aşk Olur, Gecenin Sesi, Giderken, Hayat Kısa ve Beklenen 2 gibi şarkılar çok beğenilmektedir. Parçalar için çalışma kadrosunda yer alan üç başarılı sanatçı hem müzik ve seslendirmede hem de aranjörlükte yer almıştır.

 Filmin parçaları sanal ortamlar içerisinde dinlenebilmektedir. Parçaların her biri, filmin önemli sahnelerini temsil eder. Hem sözler hem de müzikler ile filmin senaryosu ve temasına uygun şekilde bir çalışma gerçekleştirilmiştir. Giderken adlı parça filmde ön jenerik olarak kullanılmıştır. Arka jenerik için ise Denize Doğru adlı parçaya çalışılmıştır. Tüm müziklerde oldukça duygulu ve yoğun ezgiler yer almaktadır.

Kullanıcı
Kanalda toplam 200 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.