Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Desperado Film Müziği

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Desperado film müzikleri

            Desperado ülkemizde olduğu kadar dünya çapında da sevilen ve beğeniyle izlenen bir İspanyol filmidir. Filmin yönetmenliğini Robert Rodriguez üstlenmiştir. Film türü itibari ile aksiyon ve macera kategorisine girmektedir. Filmin bu denli ünlenmesinin ve klasikleşmesinin bir sebebi de başrol oyuncularının başarısıdır. Filmin başrollerinde Antonio Banderas ve Salma Hayek yer almaktadır. Filmin konusu sevgilisini kaybeden bir adamın intikam mücadelesidir.

            O dönem büyük yankı uyandıran film 1995 yılında vizyona girmiş ve o günden bugüne popülerliğini korumuştur. Filmin bu denli popüler olmasının ve dikkat çekmesinin bir diğer sebebi de müzikleridir. Filmin müzikleri intikamı ve aksiyon izleyiciye yaşatmak ve hissettirmek için özenle hazırlanmıştır. Desperado film müziği albüm halinde yayınlanmış ve o dönem oldukça fazla satmıştır. Filmin müzikleri oldukça çeşitlidir ve her sahne için özel olarak hazırlanmıştır. Fakat en dikkat çeken parça ana tema müziği olmuştur. Filmin ana şarkısı film içerisinde yer alan bir sahnede Antonio Banderas tarafından söylenmiştir. Banderas’ın gitar eşliğinde söylediği bu şarkı dönemin ve filmin öne çıkan parçalarından biri olmuştur.

 Desperado film müzikleri

            Desperado film müzikleri o dönemde büyük ses getirmiş olan müziklerdendir. Neredeyse filmin kendisi kadar dikkat çeken müzikler o dönemin başarılı gruplarından olan Los Lobos ve Tito Larriva tarafından bestelenmiş ve seslendirilmiştir. Los lobos grubu İspanya’da oldukça sevilen ve beğeniyle dinlenen gruplardandır. Grubun ismi Türkçeye çevrildiğinde kurtlar anlamına gelmektedir. Grup rock’n roll dalında oldukça başarılı eserler vermiştir. Fakat en büyük çıkışları Desperado film müzikleri ile olmuştur. Film için yaptıkları en meşhur parça Cancion Del Mariachi parçasıdır. Parça film içerisinde Antonio Banderas tarafından gitarla seslendirilmiştir.

            En az filmin kendisi kadar etkili olan bu parça sadece filmin vizyona girdiği dönemde değil hala beğeniyle dinlenmektedir. Filmde kullanılan diğer müziklerde en az bu parça kadar özeldir. En dikkat çeken diğer iki parça ise Six Blade Knife ve Jack the Riper adlı meşhur parçalardır. Bu parçaları da diğer tüm şarkıları olduğu gibi Los Lobos grubu bestelemiştir. Seslendiren müzisyenler ise değişiklik göstermektedir.

Kullanıcı
Kanalda toplam 203 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.