Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Cesur Yürek Film Müziği

Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran

Cesur yürek film müziği James Horner tarafından yapılmıştır. Hayatını kaybeden besteci bugün dahi bu güzel film müziği ile anılmaktadır

            Duygusal filmlerden biri olan Cesur Yürek filmi dönemin en çok izlenen filmleri arasında yer almaktadır. Oyuncuları ve yönetmeni ile de oldukça ilgi gören bu film uzun yıllar boyunca adından sıkça bahsettirmiş ve 1995 yılının en gözde filmi olarak hafızalara kazınmıştır.

            Ünlü oyuncu Mel Gibson yönetmenliğini de yaptığı filmde başrolde de yer alarak filmin daha da başarı elde etmesine yardımcı olmuştur. Cesur yürek film müziği James Horner tarafından yapılmıştır. Hayatını kaybeden besteci bugün dahi bu güzel film müziği ile anılmaktadır. Filmin müziği her dinlenildiğinde o an filmin izlendiği izlenimi vermesi müziğin ve yapımcının filmde büyük başarı elde edilmesini sağlamıştır.

            Cesur Yürek filmi konusu 13. yüzyılda İskoçyalı bir savaşçının İngilizlere karşı ülkesini korumak için halkı ayaklandırmasını ve bağımsızlık savaşını konu edinmektedir. Film 1995 yılında vizyona girmiş olup hala büyük ilgi gören filmlerden biridir. Efsanevi bir şekilde bağımsızlık savaşı veren karakter William Wallace halkın gözünde eşsiz bir kahraman olmuştur. Savaş ve dramın bir arada yer aldığı bu film özellikle müzikleri ile de ilgi çekici olmuştur.

            Filmin döneminde oldukça fazla ödüle layık görülmesi yönetmen Mel Gibson’ ı memnun etmiştir. Filmin müziği ile aynı ismi taşıyan Cesur Yürek kendi toprakları için savaşmayı göze alarak canını ortaya koyan bir kahramanın yaşam öyküsü olarak da bilinmektedir. Müziği ve senaryosu ile defalarca izlenen filmler arasındadır.

Kullanıcı
Kanalda toplam 203 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.