Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Babil Dizi Müzikleri

6 ay önce
32 kez okundu
Babil Dizi Müzikleri

17 Ocak 2020 tarihi itibariyle Star TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Babil dizisi hem konusu hem de dizi müzikleriyle bir anda seyircilerin ilgi odağı olmuştur. Psikolojik gerilim türünde olan bu dizinin senaryosu Özlem Yücel ile Nükhet Bıçakçı’ya aittir. Ay yapım imzalı olan dizinin yönetmenliğini ise Uluç Bayraktar yapmaktadır.

Babil dizisi oyuncu kadrosunda Halit Ergenç (İrfan Tuna Saygun), Ozan Güven (Egemen Kıvılcım), Aslı Enver (Ayşe Karaali), Birce Akalay (İlay Üstündağ), Nur Fettahoğlu (Eda Saygun), Mesut Akusta (Süleyman), Veda Yurtsever (Kudret) ve Beren Kasımoğulları (Deniz Saygun) gibi isimler yer almaktadır. Bunların her biri birbirinden başarılı oyuncular olup konunun en iyi şekilde ekrana yansımasına aracılık ederler.

Babil Dizisi Konusu

Babil dizisi konusu pek çok diziden ayrılmaktadır. Dizide Üniversitede ekonomi hocası olan İrfan düşünceleri sebebiyle işten kovulur ve bir türlü iş bulamaz. Ancak İrfan’ın oğlu ağır hasta olup ameliyat olabilmesi için yüksek tutarda paraya ihtiyacı vardır. Bu nedenle arkadaşı Egemen ile emlak sektörüne dahil olan İrfan yasal olmayan işler yapmasından ötürü başını belaya sokar. Yılmayan iki arkadaş ülkedeki en büyük saadet zincirini kurarlar ve buradan ciddi paralar elde ederler. Fakat bununla birlikte İrfan ile eşi, Egemen ve eski nişanlısı arasında olan sırlar açığa çıkar. Yaşanan tüm olaylar diziyi her bölümde daha da heyecanlı hale getirir.

Babil Dizi Müzikleri

Bilindiği üzere dizi müzikleri konunun daha iyi işlenmesi açısından önem taşır. Özellikle Babil gibi dram ve gerilim türündeki yapımlarda müzik daha da önemlidir. Pek çok dizinin müziğinde olduğu gibi bu dizide de birbirinden başarılı müziklerin Toygar Işıklı imzasını taşıdığı görülür. Ünlü isim geçmiş dönemlerde İçerde, Ezel, Aşk-ı Memnu ve Dudaktan Kalbe gibi çok sayıda diziye birbirinden başarılı dizi müzikleri hazırlamıştır.

 Jenerik müziği de dahil olmak üzere daha çok slow tarzda hazırlanan parçalarda farklı temalar işlenir. Babil dizi müzikleri temaları içerisinde adaletsiz dünya, hüzün, ilay, karanlığa doğru, duygusal ve kayıp aşk gibi konular yer alır. Özellikle adaletseiz dünya temasının iki farklı versiyonu vardır. Dizinin tanıtım fragman müziği ise 2018 yılında Gabriel Saban, Philippe Brıiand ve Anne – Sophie Versnaeyen adlı sanatçılara tarafından hazırlanan The Power Of Mind parçasıdır. Bu parça ve dizide yer alan diğer müziklere erişebilmek için internet üzerinden Babil dizi müzikleri yazarak arama yapılabilir. Dizinin ilerlemesiyle birlikte yepyeni müzikler de çalınmaya devam etmektedir.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.